Vítkovice zkolabovaly ve druhé části a Budějovicím podlehly 4:6

20:47
OSTRAVA - Hokejové Vítkovice po devíti domácích výhrách v řadě narazily. Přestože domácí v pozici vedoucího týmu extraligy vedli ve 27. kole nad Českými Budějovicemi po první třetině 3:1, hosté pěti góly v rozmezí 22 minut utkání otočili a v Ostravě zvítězili 6:4. Dvěma brankami a asistencí se na tom podílel nejproduktivnější hráč Jihočechů Milan Gulaš.

České Budějovice (Kašpařík). foto: ČTK

Ještě úvod byl přitom koncertem Vítkovic. Domácí byli v první třetině o třídu lepší, soupeř chvilkami na ručník. Gólman Jihočechů Kovář byl pod soustavnou palbou, ale nakonec domácím dopomohl k vedoucímu gólu kuriózně sám, když Strapáčovu přihrávku před branku si v deváté minutě betonem usměrnil za záda.

Vítkovice bořily jihočeskou defenzívu s nevídanou lehkostí. Únik Húževky, který se ve středním pásmu snadno vymanil ze soupeřova sevření, přinesl druhý gól. Jihočeši sice záhy po ojedinělé situaci vytěžili z důrazu Červeného snížení, ale do dvougólového deficitu je okamžitě vrátil Huna, který po signálu v přesilovce bombou bez přípravy zavěsil potřetí.

Snížil Martynek, vyrovnal Gulaš
Ve druhé třetině však přišel nečekaný obrat. Jihočeši vybruslili těžkopádný začátek a právě zlepšeným pohybem svrhli převahu domácích. Ti znejistěli po druhém gólu v jejich síti, který pohotovou střelou docílil Martynek.

Jeho formace vzala zvrat zápasu do svých rukou. Hosté ještě přečkali Káňovo sólo a vítkovický tlak v přesilové hře, ale v polovině duelu Gulaš skrz Málkův zakrytý výhled přesnou ranou pod horní tyč srovnal a karty se úplně obrátily.

Kolaps Vítkovic
Českobudějovičtí otupeného soka dorazili k zemi. Další Gulašův výpad Málek zneškodnil, ale třetí vzájemný souboj znovu vyhrál hostující útočník, který ranou z mezikruží otočil skóre. O 62 sekund později navíc Kuchejda nachytal vítkovického gólmana střelou mezi betony a Málek přepustil místo Šindelářovi.

Vítkovický kolaps dovršil Ptáček, který hned na startu třetí části čistým průstřelem od modré čáry využil přesilovku. Na pátý gól v rozpětí 22 minut už domácí nenašli odpověď. I když kouč Trličík promíchal sestavu, stačilo to už jen na závěrečné snížení a Ostravané tak od návratu do ČEZ Arény poprvé poznali hořkost prohry.

Tipsport extraliga - 27. kolo

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovic 4:6 (3:1, 0:4, 1:1) Branky a nahrávky: 9. Strapáč (Klimek, Pohl), 13. Húževka (Tomas), 16. Huna (Malík), 59. M. Hlinka (Klimek) - 15. Červený (Kuchejda), 22. Martynek (Gulaš, Kašpařík), 30. Gulaš (Martynek, Kašpařík), 37. Gulaš (Martynek, Ptáček), 38. Kuchejda (Kolarz), 43. Ptáček (Kašpařík). Rozhodčí: Homola, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 3056.

HC Vagnerplast Kladno - BK Mladá Boleslav 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) Branky a nahrávky: 9. Bicek (Mrázek, Kuchler), 45. Kuchler (Kameš) - 60. Fabuš (Matějovský). Rozhodčí: Šindler, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:9. Bez využití. Diváci: 1707.

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 5:4 (1:3, 3:1, 1:0) Branky a nahrávky: 7. Jan Kovář (Vostřák, Vlasák) 24. M. Heřman (Slaney), 32. M. Heřman (Lammers, Dvořák), 40. Vostřák (Straka), 42. Straka (Vlasák, Modrý) - 3. Kumstát (Skuhravý), 9. Skladaný (Melenovský, Milan Procházka), 16. Hruška (Dej, Pech), 39. Melenovský. Rozhodčí: Souček, Turčan - Bláha, Pouzar. Vyloučení: 5:7, navíc Čutta (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6579.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0) Branky a nahrávky: 10. Leška (Linhart), 36. Kubiš - 8. Vak (Derner), 45. Klimenta (Vak, Výtisk), rozhodující sam. nájezd Kudrna. Rozhodčí: Hodek, Pešina - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 3626.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0). Branky a nahrávky: 22. Kvapil (R. Hruška, Veselý), 36. Mojžíš (Brabenec), 47. Kvapil (R. Hruška), rozhodující sam. nájezd Brabenec - 35. Krajíček (Bonk, Varaďa), 43. Hudec (Polák, D. Květoň), 47. Adamský (Peterek, Hrňa). Rozhodčí: Šír, Mikula - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...