Vítkovice zdolaly Spartu a vyskočily na páté místo extraligy

21:08
PRAHA - Hokejisté Vítkovic vyhráli v dohrávaném zápase 15. kola extraligy na ledě Sparty 4:1 a posunuli se v tabulce na páté místo. Dvěma góly se na výhře hostů nad lídrem soutěže podílel útočník Ondřej Roman, jistý výkon podal brankář Patrik Bartošák.

Hráči Vítkovic se radují z gólu. foto: ČTK

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Pech (Jarůšek) - 2. O. Roman (Baranka), 34. O. Roman, 49. Tybor (T. Černý, Šidlík), 56. Szturc.

Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Brejcha, D. Jelínek.

Vyloučení: 5:6, navíc Košťálek - D. Květoň 10 min. Bez využití.

V oslabení: 0:1.

Diváci: 7132.

Sestavy:

Sparta: Machovský - Delisle, Gregorc, Blain, Kalina, T. Dvořák, Košťálek, T. Pavelka - Kudrna, P. Vrána, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - Jarůšek, Sill, Říčka - Pšenička, Smejkal, Beran. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Vítkovice: Bartošák - Výtisk, D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, T. Černý - Schleiss, Lev, Dej - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Szturc, Š. Stránský, P. Zdráhal - Baláž, Pytlík, Toman. Trenéři: Petr a Trnka.

Vítkovice potvrdily, že se jim proti Pražanům daří, ve vzájemných zápasech bodovaly podesáté v řadě, z toho devětkrát vyhrály.

Úvod utkání patřil domácím, do vedení se však dostali hosté. Vrána totiž dvě své šance v první minutě nevyužil, Bartošák si poté poradil i s dalšími ožehavými situacemi. A Vítkovice následně udeřily. Baranka zastavil na útočné modré čáře puk, podařilo se mu následně přihrát před brankou volnému Romanovi, který překonal Machovského.

Pražané mohli vyrovnat v oslabení, Kumstát ale brejk nezakončil ideálně. Při další přesilové hře hostů měl druhý gól na hokejce Tybor, Machovský si ale s jeho zakončením poradil.

Následně Sparta na přelomu první a druhé třetiny nevyužila první přesilovku a aktivitu převzali Ostravané. Paradoxně však sami inkasovali, když Bartošáka se štěstím překonal Pech, jehož nahození zpoza branky srazil za čáru nechtěně Roman. V polovině utkání se do brejku dostal hostující Zdráhal, ani on ale samostatný nájezd neproměnil.

Ve 34. minutě si vybral slabší chvilku Machovský, jehož překvapilo Romanovo nahození od mantinelu v rohu kluziště a Vítkovice opět vedly. Vyrovnat mohl ve 39. minutě Kumstát, Bartošák však jeho gólovou šanci opět zlikvidoval.

Souboj Patrika Zdráhala z Vítkovic a Jeremie Quellet-Blaina ze Sparty.
Radoslav Tybor z Vítkovic se vyhýbá střele, mířící na brankáře Sparty Matěje...

Sparťané nedokázali se soupeřem srovnat krok ani v další početní výhodě a i kvůli tomu ve 49. minutě prohrávali již 1:3. Za záda Machovského prošla tečovaná střela Černého od modré čáry. Pražané v předešlých dvou zápasech dokázali smazat ve třetí části dvoubrankové manko, tentokrát ale úspěšní nebyli. Navíc sami ještě jednou inkasovali, když v další početní výhodě riskovali bez brankáře. Sparta tak doma prohrála podruhé za sebou.