Vítkovice vyloupily Liberec 6:0

21:07
LIBEREC - Liberečtí hokejisté nezvládli první domácí zápas v sezoně a v dnešní předehrávce čtvrtého kola extraligy prohráli s Vítkovicemi vysoko 0:6. Roman Málek tak udržel jako první brankář v ročníku čisté konto, dvakrát skóroval Vladimír Svačina.

Liberec - Vítkovice (Ujčík) foto: ČTK

Do domácí premiéry přitom Liberec nevstoupil špatně a v úvodu utkání soupeře zatlačil, jenže vedoucí branku z toho nevytěžil. Radovat se tak mohli hosté. V 9. minutě se v přesilové hře prosadil Sloboda, který po Pohlově vyhraném vhazování napálil puk přesně k tyči.

Bílí Tygři se snažili vyrovnat, Málek byl ale pozorný. Udeřily tak opět Vítkovice. Pohl rozebral libereckou obranu a po ledě poslal druhý puk za Vošvrdu.

Do druhé části mohli opět vstoupit lépe domácí, ale Bárta v samostatném úniku ztroskotal na Málkovi. Prořídlé hlediště Tipsport areny se dočkalo dalšího gólu v 25. minutě, kdy Vošvrda vyrazil Húževkovu střelu jen na Svačinovu hokejku a ten poslal puk do prázdné liberecké branky.

Vítkovice (Málek)
Liberec - Vítkovice (Vošvrda)

Málek jako první gólman udržel čisté konto. Vošvrda naopak po půl hodině střídal.

Vošvrda v zápase skončil po 31 minutách. Burger našel přihrávkou přes celé kluziště Ujčíka, jenž svůj nájezd proměnil přesným zásahem do šibenice.

Trenér Kalous si vzal oddechový čas a poslal do branky poprvé v sezoně Pince. Domácí tým se zvedl, ale Málek byl dál neprůstřelný.

Liberecká hala znovu ztichla na začátku poslední třetiny. Výtisk prohrál za domácí brankou souboj s Burgrem a Tomáš Káňa prostřelil Pince. Severočeši pak měli k dispozici čtyřminutovou přesilovou hru, ale ani v té se z prvního domácího gólu v sezoně neradovali.

V 54. minutě Tomáš Káňa trefil jen horní tyč, šesté branky se ale Vítkovice přece jen dočkaly. Trončinský v závěru fauloval Svačinu a ten nařízené trestné střílení proměnil.

Předehrávka 4. kola hokejové extraligy

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Sloboda (Pohl), 16. Pohl, 25. Svačina (Húževka, Pohl), 31. Ujčík (Burger), 44. T. Káňa (Burger, Ujčík), 58. Svačina z tr. střílení. Rozhodčí: Homola, Kalivoda - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. Diváci: 3492.

Sestavy:
Liberec: Vošvrda (32. Pinc) - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Hay, Pavlů, Derner, Holub, Kajínek - Kudrna, P. Nedvěd, Klimenta - Bartovič, Vak, Vantuch - Bárta, T. Urban, Víšek - Špaček, Bulíř, Dušek. Trenéři: Kalous a Pešán.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Sedlák, Punčochář, Voráček, Sloboda, Rehák - Ujčík, Burger, Szturc - Pohl, Húževka, T. Káňa - Svačina, Štefanka, J. Sýkora - J. Káňa, Strapáč, Šedivý. Trenéři: Trličík a Moták.

1. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2 2 0 0 0 12:5 6
2. HC Vítkovice Steel 3 1 1 1 0 11:5 6
3. HC Slavia Praha 2 2 0 0 0 7:2 6
4. HC Kometa Brno 2 1 1 0 0 6:3 5
5. Rytíři Kladno 2 1 1 0 0 6:4 5
6. PSG Zlín 2 1 0 1 0 6:6 4