Vítkovice ukončily neporazitelnost Chomutova. Stíhá ho i třetí Plzeň

20:00aktualizováno  21:17
chomutov/mladá boleslav - Hokejisté Chomutova poznali přemožitele až v 6. kole Tipsport extraligy, když doma podlehli Vítkovicím 1:2 v prodloužení. I díky jednobodovému zisku však uhájili první místo před Třincem. Dva body na ně ztrácejí právě Vítkovice a Plzeň, která vyhrála v Mladé Boleslavi 3:2 v prodloužení.

Hokejisté Vítkovic jsou prvním týmem, který v nové sezoně vyzrál na Chomutov. foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Tipsport extraliga - 6. kolo:

Piráti Chomutov - HC Vítkovice Ridera 1:2 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky:
48. J. Mrázek (V. Tomeček) - 40. P. Zdráhal (Szturc), 63. Tybor (O. Roman). Rozhodčí: Pavlovič, Hodek - J. Ondráček, D. Hynek. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 4445.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
7. Orsava (Žejdl), 58. Žejdl (Urban, Orsava) - 15. Kratěna (Kracík), 34. D. Kubalík (D. Kindl, Jones), 63. Gulaš (Mertl). Rozhodčí: M. Petružálek, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:6 navíc M. Látal a Orsava (oba Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3389.

Aukro Berani Zlín - HC Verva Litvínov 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
6. Rihards Bukarts (Illo), 46. Roberts Bukarts (J. Ondráček), 60. Kubiš - 27. M. Hanzl (J. Černý), 57. F. Lukeš (V. Hübl). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4308.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
27. Burian (Herman) - 41. Zigo (Jarůšek), 46. Vopelka (Graňák, Cingel), 60. Jaroslav Bednář. Rozhodčí: Pešina, Šír - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4006.

HC Dynamo Pardubice - HC Dukla Jihlava 7:5 (4:2, 0:1, 3:2)
3. S. Treille (Tomášek, Trončinský), 7. P. Sýkora (Perret, Bojko), 10. Mojžíš (Hunkes, Poulíček), 13. J. Sýkora (Rolinek), 49. Tomášek (Vondráček, Treille), 52. M. Kaut (Wishart, Cardwell), 55. Tomášek (Cardwell, Wishart) - 2. Žalčík (J. Zdráhal), 15. R. Hubáček (De la Rose), 37. F. Seman (Jiránek, De la Rose), 42. Diviš (Žálčík, Anděl), 58. Rys. Rozhodčí: R. Svoboda, Hribik - Frodl, Komárek. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. Diváci: 7277.

V čase 62:24 rozhodl o výhře Vítkovic slovenský útočník Radoslav Tybor. Chomutovští však zůstávají i nadále jediným týmem, jež v každém svém vystoupení bodoval.

Hokejisté Plzně se na třetí pokus dočkali prvního úspěchu na ledě soupeře. V čase 62:29 rozhodl útočník Milan Gulaš. Bruslařský klub dosáhl na bod díky vyrovnávací trefě Lukáše Žejdla z 58. minuty.

Hokejisté posledního Zlína po čtyřech porážkách za sebou zabrali a porazili v doma Litvínov 3:2. První plný bodový zisk v sezoně zařídil Beranům trefou v čase 59:22 útočník Pavel Kubiš.

Zlín vyhrál nad Litvínovem na vlastním ledě už popatnácté za sebou a Severočeši na Stadionu Luďka Čajky čekají na úspěch od 3. října 2010.

Hokejisté Pardubic vyhráli v gólově bohatém utkání nad Jihlavou 7:5 a vůbec poprvé v sezoně zvítězili na domácím ledě. Dukla šla hned na startu zápasu do vedení, ale Dynamo čtyřmi brankami otočilo stav.

Jihlava dokázala srovnat, ale Pardubice pak znovu odskočily a výhru už si nenechaly vzít. Zabraly tak po třech zápasech bez bodu. Tři kanadské body za dvě branky a jednu asistenci zaznamenal David Tomášek.

Hokejisté Hradce Králové vyhráli v Olomouci 3:1 a po úvodních třech zápasech bez bodu už potřetí za sebou uspěli.

Hanáci sice vedli od 27. minuty po trefě Viléma Buriana v oslabení, ale v úvodu třetí třetiny ukončil po 167 minutách a 43 vteřinách neprůstřelnost domácího brankáře Branislava Konráda Tomáš Zigo.

Vítěznou branku vstřelil ve 46. minutě Lukáš Vopelka a výsledek pečetil Jaroslav Bednář.