Vítkovice na Vary opět neměly, podlehly jim popáté v řadě

19:38
OSTRAVA - Hokejisté Vítkovic podlehli v dohrávce 34. kola extraligy Karlovým Varům 1:3. O vítězství, které Západočechy udrželo ve hře o předkolo play off, rozhodl ve 41. minutě František Skladaný. Vítkovice potvrdily, že se jim proti Energii nevede, a prohrály s ní pátý zápas v řadě.

Vítkovice - Karlovy Vary foto: ČTK

Utkání příliš hokejové krásy nenabídlo. Energie na domácí vyrukovala s výborným bruslením a důsledným vykrýváním středního pásma, Vítkovice se s tím za celý zápas nedokázaly vyrovnat. Už v páté minutě se navíc Doležal zmocnil odraženého puku a z otočky ho švihem poslal kolem Málkovy lapačky do sítě.

Vítkovice - Karlovy Vary 1:3

Branky a nahrávky: 25. Svačina (Huna, Roman) - 5. J. Doležal, 41. Skladaný (Pohl, J. Doležal), 60. Zucker (Vachovec). Rozhodčí: Minář, Šír - Dřínovský, Skopal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4604.

Vítkovice: Málek - Stehlík, Kudělka, Sloboda, Voráček, Štencel, Rehák, Malík - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, R. Hruška (22. Šedivý), Strapáč - Kucsera, Kolouch, Szturc.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Gulaši, Prošek, Gründling, Grman, J. Látal, Kloz - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, T. Rohan.

V domácí hře to drhlo, přes urputnou karlovarskou defenzivu se možná jen Svačina dostal do gólové situace, ale bekhendem nedokázal puk z mezikruží přesně usměrnit. Několik vteřin před koncem první části naopak Vítkovičtí hrubkou v rozehrávce darovali sólový nájezd na Málka Vachovcovi, který ale vůbec netrefil branku.

Možná, že promluva kouče Petera Oremuse donutila Vítkovice ve druhém dějství k větší aktivitě a ve 25. minutě se po rychlém protiútoku a přihrávce Huny zblízka trefil Svačina.

Vítkovická křeč tím však nepovolila. Brzy mohlo být všechno při starém, ale Málkovi při střele Noska pomohla tyčka. Hostům nedokázal vrátit vedení ani exvítkovický Pohl, který po nájezdu v přečíslení v oslabení ze slibné pozice mířil do gólmana.

Západočeši se dočkali až v úvodu třetí dvacetiminutovky. Už po 56 sekundách soupeře zmrazil Skladaný, který bez potíží zblízka doklepl puk do opuštěné branky. Závěrečná domácí snaha vyzněla spíše rozpačitě. Bezchybně hrající Karlovy Vary jim vůbec nic nedovolily a ránu z milosti jim pak při power play sekundu před koncem udělil do prázdné branky Zucker.