Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Vítkovice dobyly Pardubice. V semifinále vedou 2:1

18:11
PARDUBICE/PRAHA - Hokejisté Vítkovic zvítězili ve třetím duelu semifinále play off extraligy na ledě Pardubic 3:0 a vedou v sérii 2:1 na zápasy. Ostravané rozhodli o své první výhře na ledě Východočechů po více než dvou letech třemi góly ve druhé třetině. Již čtvrté čisté konto v letošním play off dnes vychytal Roman Málek. Čtvrtý duel je na programu ve čtvrtek opět v Pardubicích.

Pardubice - Víkovice (Petr Vrána) foto: ČTK

Hosté se v prvním zápase na východě Čech museli obejít bez klíčového obránce Malíka. Začátek patřil domácím, kteří byli aktivnější, tlačili se do útoku, ale obětavě hrající Vítkovice i díky pozornému Málkovi držely nulu a trpělivě čekaly na svou šanci. Ta přišla ve 12. minutě, kdy se před pardubickou klec dostal osamocený Ujčík, brankář Růžička byl ale připravený.

Pardubičtí začali aktivně i druhou část hry, slibnou příležitost ale nezakončili střelou. Hra se okamžitě přelila na druhou stranu a Huna trochu nenápadným pokusem, který skončil pod horní tyčkou, otevřel skóre. Chvilku nato sehráli povedenou akci ve dvojici Kolář se zakončujícím Koukalem, který pálil Málkovi do protipohybu. Gólman přesto zvládl zasáhnout a puk vytěsnil.

Pozápasové ohlasy

Mojmír Trličík (trenér Vítkovic): "Myslím si, že se hrál výborný hokej a obě mužstva hrála velmi dobře. Potvrdila, že se nedostala do semifinále náhodou. Rozdíl byl v produktivitě, v přesilovkách nebo v jedné standardní situaci po buly."

Ve 35. minutě měli Východočeši velkou šanci na vyrovnání. Píša při přesilovce nahrával napříč brankovištěm Somíkovi se Špirkem, ani jeden z nich ovšem nedokázal dostat kotouč do branky. Vzápětí hráli přesilovku hosté a těsně před jejím skončením přidal neobsazený Vrána pohodlně druhý gól Ostravanů. O 59 vteřin později bylo s domácími ještě hůře, když hned po vyhraném vhazování prostřelil Růžičku kanonýr Ujčík.

Do třetího dějství Růžičku nahradil Svoboda, ale příliš práce již neměl, neboť hosté se zaměřili na hlídání bezpečného tříbrankového náskoku. Jeho protějšek Málek byl sice výrazně zaměstnanější, domácí však přiváděl k zoufalství svou spolehlivostí a nakonec s přehledem uhájil nejen přesvědčivé vítězství Vítkovic, ale i čisté konto.

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:

HC Eaton Pardubice - HC Vítkovice Steel 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Huna (Strapáč, Punčochář), 38. Vrána (Pohl, Trnka), 39. Ujčík (Burger). Rozhodčí: Minář, Hodek - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 10.050 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Pardubice: M. Růžička (41. A. Svoboda) - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Somík - Kůrka, Rákos, Špirko - Pineault, Kousal, Buchtele - od 41. navíc Nahodil. Trenéři: Jandač a Hynek.

Vítkovice: Málek - Ficenc, Vosátko, Punčochář, Voráček, Ovčačík, Trnka, Bartoň, Rehák - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, J. Sýkora, Strapáč - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, M. Hlinka, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.