Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Vítkové pořadatelé neodkryli terče, Soukalová vystoupala na 18. místo

12:57
HOCHFILZEN - Začínala na 31. místě, slušnou střelbou a během se ale biatlonistka Gabriela Soukalová posunula ve stíhacím závodě v rakouském Hochfilzenu posunula na 18. místo. Zato Veronice Vítkové se střelecky nevedlo - pětkrát minula a skončila na 25. místě. Navíc ji potrápili organizátoři při třetí střelbě, jelikož na jejím stavu neodkryli terče.

Gabriela Soukalová během štafety 4x6km. foto: ČTK

Závod vyhrála stylem „start-cíl“ Finka Kaisa Mäkäräinenová, která díky vítězství ve sprintu vybíhala do nedělního klání jako první. A stíhací závod zvládla suverénně, minula jen jednou a triumfovala s pohodlným půlminutovým náskokem.

ČTĚTE VÍCE

Z Češek měla nejnadějnější pozici na startu 30. Vítková. Jenže biatlonistka, která v sobotu slavně dovezla ženskou štafetu do cíle na třetím místě, zažila v neděli o dost méně příjemnou zkušenost.

První střelba: dvě chyby.

Druhá střelba: zase dvě chyby.

Vítková se propadala pořadím, ale dál bojovala. Jenže pak se jen divila, co přišlo.

Veronika Vítková.

Dorazila na třetí střelbu, chystala se zamířit na terče u stavu číslo 11. Jenže všechny byly zakryté! Vítková rozhazovala rukama, snažila se upozornit na chybu pořadatele.

Zhruba po minutě se posunula na vedlejší stav 10, kde zvládla zklidnit nervy a odstřílela čistě. Pořadatelé ji navíc férově odečetli ztracený čas (minutu a 24 sekund), tudíž i díky čisté poslední položce dokončila závod na 25. místě. Navíc měla po Bělorusce Domračevové druhý nejlepší běžecký čas!

Také Soukalová se zlepšila, dojela osmnáctá

„Zvládla to perfektně. Zachovala chladnou hlavu a odstřílela třetí položku navzdory komplikacím čistě,“ chválil Vítkovou šéftrenér Ondřej Rybář.

Radost mohl mít i z výkonu Gabriely Soukalové. V pátečním sprintu byla jednatřicátá, dokázala se však zlepšit.

Nezačala ideálně; na první i druhé střelbě jednou minula. Položky vestoje však zvládla čistě, díky čemuž skončila na 18. místě.

Světový pohár v biatlonu (Hochfilzen)

Ženy - stíhací závod 10 km: 1. Mäkäräinenová (Fin.) 30:44,8 (1 tr. okruh), 2. Glazyrinová (Rus.) -34,4 (1), 3. Bescondová (Fr.) -46,5 (1), 4. Podčufarovová (Rus.) -49,7 (2), 5. Crawfordová (Kan.) -53,4 (1), 6. Oberhoferová (It.) -55,4 (3), 7. Preussová -1:03,3 (3), 8. Hildebrandová (obě Něm.) -1:06,5 (3), 9. Džymová -1:07,4 (0), 10. Valj Semerenková (obě Ukr.) -1:08,3 (2), ...18. Soukalová -1:52,7 (2), 25. Vítková -2:27,2 (5).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 25 závodů): 1. Mäkäräinenová 282, 2. Domračevová (Běl.) 205, 3. Valj Semerenková 192, 4. Eckhoffová (Nor.) 182, 5. Hildebrandová 175, 6. Glazyrinová 172, ...9. Vítková 157, 26. Soukalová 65, 27. Landová 62, 32. Puskarčíková (obě ČR) 48.