Vítězství Slavie zařídil Sim a porazil vlastní klub

21:25
PARDUBICE - Hokejisté Slavie vyhráli extraligový duel na ledě Pardubic 3:2, když vítěznou branku vstřelil kanadský útočník Jonathan Sim, který v týmu Pražanů načal měsíční hostování právě z východočeského klubu. Slavia představila ve svém dresu kromě Sima i navrátilce Vondrku a diváci v téměř vyprodané ČEZ Areně zažili v úvodních sedmi minutách pořádný šok.

Pardubice - Slavia Praha, hokejisté Slavie se radují z vítězství foto: ČTK

Hosté, kteří se v posledních zápasech trápili nejen herně, ale i střelecky, vedli totiž 2:0. Lehce získaný náskok hosty natolik nabudil, že domácí se nemohli před Furchem prosadit a sami naopak museli čelit důrazné hře soupeře.

Vedoucí gól dal ve třetí minutě Micka, který po objetí Růžičkovy branky dopravil kotouč za záda pardubického gólmana. Druhou branku pak v sedmé minutě přidal Krenželok, kterému ideálně nahrál domácí Píša. Ten si v daný moment všímal více Sima, jenž byl ještě ve čtvrtek jeho spoluhráčem, a přehlédl najíždějícího Krenželoka. "Byli jsme trochu zaskočeni hrou Slavie v úvodu utkání a chvíli nám trvalo, než jsme se s tím vyrovnali. Laxním způsobem jsme pustili soupeře do dvoubrankového vedení, které jsme pak měli starosti snížit," zlobil se pardubický trenér Ladislav Lubina.

Pardubice - Slavia Praha 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Kousal (Bartek, Starý), 42. Bartek (Kousal, Starý) - 3. Micka (Jelínek), 7. Krenželok, 27. Sim (T. Svoboda). Rozhodčí: Homola, Minář - Jindra, Kis. Vyloučení: 6:4, navíc Kalus (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 10.026.

Pardubičtí se sice snažili udělat něco s nepříznivým výsledkem, ale Pražané pracovali v obraně bezchybně. Proto ani gólové šance Nahodila a Kousala neskončily úspěchem. "Už se nám poněkolikáté stalo, že jsme špatně utkání rozehráli a po vstřelené brance brzy opět inkasovali. To by se tak vyspělému mužstvu stávat nemělo," dodal Lubina.

Druhou třetinu začali domácí s velkým elánem. Ve 22. minutě trefil Borer tyčku Furchovy branky a ve 27. minutě předvedli učebnicovou spolupráci Bartek s Kousalem, který zakončil rychlý protiútok domácích. Jenže euforie pardubického týmu netrvala ani minutu. Ještě ve stejné minutě dali hosté třetí branku, na které se podepsala znovu domácí obrana. Na půlící čáře zapomněli Východočeši za sebou Svobodu se Simem a kanadský forvard snadno překonal Růžičku.

Hra se pak oboustranně přiostřila, což více sedělo Slavii. Domácí se několikrát dostali do dobré střelecké pozice, ale v cestě za úspěchem jim stál pozorný Furch, který byl ve větší permanenci než jeho protějšek. Po deseti vteřinách třetí třetiny byl podruhé v utkání vyloučen Vondrka a přesilovku zužitkoval domácí ostrostřelec Bartek. Kontaktní gól odstartoval velký nápor Východočechů, kteří v toto fázi utkání zredukovali sestavu do tří útočných trojic.

Slavia čelila náporu domácích snahou co nejdéle se udržet po rychlých protiútocích v útočném pásmu a důrazem nutit domácí obranu k chybám. Hostům nahrávala i vyloučení pardubických hráčů. Domácí s vypětím všech sil přečkali přesilovku po vyloučení Starého a následně i další oslabení po faulu Radila.

V napínavé koncovce Slavia neustálým napadáním domácích hráčů otupila útočné choutky Pardubic, kterým byl v 58. minutě vyloučen Starý a hosté tak dostali šanci potvrdit zisk tří bodů. Přesilovku hosté sice nevyužili, ale přečkali i power play Pardubic a od 25. října se mohli konečně radovat ze zisku tří bodů. "Chtěl bych hráčům poděkovat, protože splnili naše taktické pokyny. Chtěli jsme tady hrát velice aktivní hokej, což se nám celých šedesát minut dařilo. Byli jsme za to odměněni vítězstvím," radoval se slávistický trenér Jiří Čelanský.

Výsledky 22. kola extraligy

Plzeň 1929 - Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 36. Kratěna (Martin Straka), 46. Duda (Jan Kovář), 60. Duda (Martin Straka) - 44. Orsava z tr. střílení. Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 9:7, navíc Zíb (Třinec) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5407.

Verva Litvínov - Rytíři Kladno 5:4p (1:1, 0:3, 3:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Lukeš (V. Hübl), 50. Frolík (Pojkar, Hujsa), 54. Hujsa (Jenáček, M. Frolík), 58. Černošek (Hujsa, M. Frolík), 65. Kubinčák (Lukeš, V. Hübl - 7. Kalla (Hovorka), 22. Valský (L. Procházka, Piskáček), 36. Toman (Kalla, Majeský), 37. Bicek (Patera, Majeský). Rozhodčí: Turčan, Šindler - Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:9, navíc Ručinský (Litvínov) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4532.

Energie Karlovy Vary - Kometa Brno 4:3sn (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Košťál (Pech), 18. Skladaný (Melenovský, Dej), 60. Skuhravý (D. Nosek, Kumstát), rozhodující nájezd Pech - 5. Jakub Svoboda (Hubáček, Divíšek), 32. Divíšek (Žižka), 39. Hubáček (Divíšek). Rozhodčí: Smitka, Souček - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:12, navíc Gulaši 5 min. a do konce utkání - Malec 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3469.

Bílí Tygři Liberec - Mladá Boleslav 2:1sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Bartovič (Trončinský, Kudrna), rozhodující nájezd Bartovič - 20. Balaštík (Podkonický). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 6211.