Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Vítězná premiéra pro kouče Uhrina, Plzeň porazila v přípravě Chomutov

13:42
PLZEŇ - Fotbalisté Plzně v premiéře pod novým trenérem Dušanem Uhrinem mladším porazili v přípravě třetiligový Chomutov 6:2. V úvodu zápasu se sice trápili a ještě na začátku druhé půle byl stav 2:2, pak však především zásluhou dvou branek Wágnera jasně vyhráli. Navíc Viktoria neproměnila dvě penalty.

Plzeňská radost foto: ČTK

Uhrin od začátku postavil téměř nejsilnější sestavu, jen napravo místo Rajtorala s Petrželou hráli Řezník se Štípkem a v útoku byl Bakoš. Ten patřil k nejnebezpečnějším hráčům, ale dlouho se nemohl prosadit.

Salcburk - Znojmo 8:1

"Jsem rád, že jsem v Plzni začal vítězstvím. Ještě bych to ale nechtěl nějak detailněji hodnotit. Hlavní je, že na závěr tréninkového týdne to splnilo svůj účel," řekl po zápase trenér Uhrin.

Pavel Horváth zahrával v první půli penaltu, ale přestřelil. Plzeň vysvobodil až v 33. minutě Procházka a o minutu později zvýšil Bakoš.

Po změně stran však Chomutov rychle vyrovnal. To již hrála Plzeň ve zcela obměněné sestavě, i tak přišla s pádnou odpovědí. Wágner s Teclem dali během osmi minut tři góly, přičemž Tecl proměnil pokutový kop, který sám vybojoval. Wágner měl čtvrthodiny před koncem možnost zkompletovat hattrick z penalty, ale stejně jako Horváth ji neproměnil. Definitivu výsledku dal až Petržela.

"Ve druhé půli jsme prohodili jedenáctky a dvakrát jsme inkasovali. Je tedy co zlepšovat, já se chci zaměřit hlavně na defenzivní část hry. Jsme ovšem teprve na začátku přípravy a já se domnívám, že jsme na dobré cestě," uvedl Uhrin.

Plzeň čeká v domácím prostředí ještě středeční duel s Královým Dvorem. Pak odletí na soustředění do Turecka.

Plzeň - Chomutov 6:2 (2:0)

Branky Plzně: 53. a 61. Wágner, 33. Procházka, 34. Bakoš, 58. Tecl z pen., 80. Petržela.

Sestava Plzně v prvním poločase: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Hořava - Štípek, Kolář, Kovařík - Bakoš. Druhý poločas: Bolek - Rajtoral, Hejda, Hubník, Chocholoušek - Petržela, Hanousek, Hrošovský, Veselinovič - Wágner, Tecl.