9. září 2011 18:06 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vitalije Klička čeká bitva s polským sokem i diváky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Ukrajinský mistr světa v boxu Vitalij Kličko a jeho polský soupeř Tomasz Adamek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ukrajinský mistr světa v boxu Vitalij Kličko a jeho polský soupeř Tomasz Adamek | foto: Reuters

VRATISLAV (Polsko) Ukrajinský mistr světa v boxu Vitalij Kličko bude mít v sobotním zápase proti sobě nejen silného soupeře, ale i mimořádnou diváckou kulisu. Utkání o titul organizace WBC se totiž uskuteční na novém fotbalovém stadionu v polské Vratislavi a drtivá většina ze 42 tisíc diváků bude nepochybně na straně domácího Tomasze Adamka.

Čtyřiatřicetiletý Polák vedle dvoumetrového Klička na první pohled nevypadá jako nebezpečný soupeř. Je o třináct centimetrů menší a o třináct kilogramů lehčí, ale v profesionálním ringu prohrál jen jediný ze 44 zápasů. A to už jsou více než čtyři roky, kdy ještě v polotěžké váze podlehl Američanovi Chadu Dawsonovi.

Jeho kvality ocenil i sám Kličko. "Po mně a bratrovi je to třetí nejlepší boxer na světě. Je rychlý, má dobrou techniku a určitě je lepší než David Haye, který je jen mistrem světa v mluvení," připomněl britského boxera, který v červenci prohrál boj o titul s jeho bratrem Vladimirem.

Adamek si na čtyřicetiletého Klička, který osm let neokusil hořkost porážky, věří. "Neříkám, že ho knokautuju, ale vím, že budu mistrem. Není na co čekat. Jestli mám být světovým šampionem, tak právě teď," řekl Adamek.

Trenér: Blíží se konec jednoho Klička, zbývá mu pár zápasů

Určitě se může spolehnout na pomoc svých krajanů v hledišti. Stadion, na němž se v příštím roce bude hrát fotbalové mistrovství Evropy, je už dávno dopředu vyprodán. Kličkův trenér Fritz Sdunek však tvrdí, že bouřlivá kulisa nemůže jeho svěřenci uškodit. "Mentálně je tak silný, že se absolutně nemůže nic stát. Že by prohrál? Nikdy," řekl Sdunek.

Ve středu však pro list Die Welt připustil, že se blíží konec Kličkovy zářivé kariéry. "Ještě tak dva tři zápasy, víc ne. Vitalij určitě nemládne a také jeho politické aktivity na Ukrajině mu berou hodně času a energie," řekl Sdunek. Naznačil, že posledními soupeři by mohli být David Haye a Rus Nikolaj Valujev.

ČTK
  • 0Diskuse
ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra
ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra

Náš syn oslavil první narozeniny a rozběhla se další velká epizoda v jeho i našem životě. Ta měla mít trvání rok a půl. Abych nastínila situaci. Moje máti, a i ta manželova, jsou staré školy s utkvělou představou, že batole by mělo s první sfouknutou svíčkou odhodit pleny. Proto jsem si téměř každý telefonát vyposlechla (moje máti) nebo v každé druhé textovce dočetla (manželova máti), že bychom se už měli na to „lulání“ zaměřit.