Villarreal pouze remizoval s nováčkem, tři body získali hráči Valencie a Betisu

Fotbalisté Valencie vstoupili do nového ročníku španělské ligy vítězstvím nad Levante. foto: ČTK

Madrid - Fotbalisté Villarrealu doma remizovali v úvodním kole španělské ligy 1:1 s nováčkem Huescou. Pátý tým loňského ročníku musel po trefě Pabla Maffea dotahovat, alespoň bod mu po změně stran zajistil z penalty Gerard Moreno.
  23:13

„Žlutá ponorka“ tak nevyhrála na svém stadionu ani pátý zahajovací zápas ligové sezony v řadě. Souboj těchto dvou týmů skončil remízou potřetí za sebou.

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:

Alavés - Betis Sevilla 0:1 (90.+5 Tello),

Valladolid - San Sebastian 1:1 (40. Míchel - 60. R. López),

Villarreal - Huesca 1:1 (68. Moreno z pen. - 42. Maffeo),

Valencie - Levante 4:2 (75. a 90.+4 Vallejo, 12. Gabriel, 39. Gómez - 1. a 36. Morales).

Další španělský pohárový zástupce San Sebastian rovněž remizoval 1:1 na půdě Valladolidu. Také baskický celek prohrával, remízu mu zařídil po hodině hry dvacetiletý Roberto López.

Valencie zvládla městské derby proti Levante a doma zvítězila 4:2. Hosté šli do vedení už po 35 sekundách hry gólem Josého Moralese, který se postaral o nejrychlejší branku v historii valencijského derby. Po Gabrielově vyrovnání se Morales prosadil i podruhé, Maxi Gómez ale vzápětí opět srovnal skóre.

V 75. minutě dokonal obrat pohotovým zakončením k tyči střídající Manu Vallejo, který byl v tu dobu na hřišti pouhé tři minuty. Týž hráč přidal v nastavení ještě pojistku.

Na dvě branky Valencie přihrál I Kang-in. Devatenáctiletý korejský útočník se stal nejmladším hráčem „Netopýrů“ za posledních dvacet let, který si připsal v utkání La Ligy dvě asistence.

Premiéra na lavičce Betisu Sevilla vyšla bývalému trenérovi Realu Madrid nebo Manchesteru City Manuelu Pellegrinimu. Jeho tým zvítězil gólem střídajícího Cristiana Tella ze čtvrté minuty nastavení 1:0 nad Alavésem.