Villarreal nakročil k postupu do finále, Liverpool srazil gólem v 92. minutě

22:58
PRAHA - Přemožitel pražské Sparty Villarreal vstoupil do semifinále fotbalové Evropské ligy domácí výhrou 1:0 nad Liverpoolem, kterou zařídil ve druhé minutě nastavení střídající Adrián López. Vítěz posledních dvou ročníků Sevilla remizovala 2:2 na hřišti Šachtaru Doněck. Odvety se hrají za týden.

Villarreal slaví vítězný gól foto: Reuters

Villarreal, který Spartu ve čtvrtfinále porazil 2:1 a 4:2, v prvním poločase častěji držel míč, ale v zakončení se mu nedařilo. Pinovu střelu z dálky gólman Mignolet vyrazil a Soldado dvakrát těsně minul. Při největší šanci Liverpoolu v úvodu nepokrytý Allen zamířil jen doprostřed branky.

Úvodní semifinále fotbalové Evropské ligy:

Šachtar Doněck - FC Sevilla 2:2 (2:1) Branky: 23. Marlos, 36. Stěpaněnko - 6. Vitolo, 82. Gameiro z pen.

Villarreal - Liverpool 1:0 (0:0) Branka: 90.+2 Adrián.

Čtvrtý tým španělské ligy zahrozil hned po přestávce a Bakambu z rohu hlavičkoval do tyče. V 65. minutě trefil brankovou konstrukci i hostující Firmino. Villarreal o těsném vítězství rozhodl až v závěru. Bakambua ještě v jasné příležitosti vychytal Mignolet, jenže těsně před koncem útočník Adrián po Suárezově přihrávce rozhodl o premiérové porážce Liverpoolu v tomto ročníku Evropské ligy.

Sevilla začala ve Lvově výborně a už v šesté minutě se dostala do vedení. Vitolo povedenou „zasekávačkou“ obešel obránce Rakického a zblízka prostřelil gólmana Pjatova. Domácí ale zabrali a ještě do pauzy skóre otočili. Ve 23. minutě Rakickij přesným pasem za obranu vyslal Marlose a brazilský záložník si v koncovce poradil. Za necelou čtvrthodinku přidal druhou branku Šachtaru hlavou Stěpaněnko.

Obhájci trofeje po změně stran doněcký tým zatlačili. Carricovu střelu však vyrazil Pjatov a N’Zonzi hlavičkoval těsně vedle. V 82. minutě se Sevilla dočkala vyrovnání. Perreyra v pokutovém území fauloval Vitola a nařízenou penaltu proměnil francouzský útočník Gameiro. Španělský tým je tak blízko svému pátému finále Evropské ligy.

Semifinále Evropské ligy Villarreal - Liverpool (James Milner a Cedric Bakambu).
Semifinále Evropské ligy Villarreal - Liverpool (fanoušek Villarrealu)

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...