1. února 2010 17:53 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Víkendový test Sudové dopadl dobře, koleno ji nebolelo

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Akrobatka Nikola Sudová se poprvé od vážného zranění kolena postavila na lyže a zátěžový test dopadl dobře.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Akrobatka Nikola Sudová se poprvé od vážného zranění kolena postavila na lyže a zátěžový test dopadl dobře. | foto: ČTK

PRAHA Test akrobatické lyžařky Nikoly Sudové v jízdě v boulích a při skocích dopadl podle prvních poznatků dobře. Česká naděje na medaili na olympijských hrách ve Vancouveru zkoušela o víkendu své poraněné koleno a ortézu při náročnější zátěži a nestěžovala si na žádnou bolest i proto, že jezdila s obstřiky. Sudová si v polovině ledna přetrhla přední křížový vaz v levém koleni.

"Prakticky nic necítila a vůbec ji to nebolelo," řekl dnes České televizi trenér Radek Herot. Sudová si vyzkoušela speciálně vyrobenou ortézu a nyní čeká, jak její koleno bude na zátěž reagovat. "Teď se čeká, co řeknou doktoři. Ale na nic si nestěžovala při jízdách ani před tím," uvedl Herot.

Agentura Kentaura, jež Sudovou zastupuje, odmítla jakékoliv bližší informace o aktuálním stavu sedmadvacetileté lyžařky sdělit. Sudová před týdnem poprvé po vážném zranění jezdila na rovině v Liberci a nyní zkusila jízdu v boulích a dokonce i skoky v Oberstdorfu. V sobotu jela třikrát po sjezdovce a v neděli se pustila do regulérní boulařské trati.

Zkusila i rovný skok a jednu helikoptéru, otočku o 360 stupňů. Vše sledoval lékař Vladislav Hospodár. Nyní dvojnásobnou medailistku z mistrovství světa čekají dva dny rehabilitace, posilování a také další vyšetření. Do středy musí oznámit Českému olympijskému výboru, zda do Vancouveru odletí.

ČTK