17. srpna 2016 11:32 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

VIDEO: Zuřil, nadával, zdvihal prostředníčky. Irský boxer Conlan neunesl porážku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Irský boxer Michael Conlan nestačil ve čtvrtfinále kategorie do 56 kg na Rusa... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Irský boxer Michael Conlan nestačil ve čtvrtfinále kategorie do 56 kg na Rusa... | foto: Reuters

Rio de Janeiro/Praha Když ringová sudí při vyhlášení výsledku čtvrtfinálového souboje výsledku zvedla ruku soupeře, irský boxer Michael Conlan nemohl uvěřit. „Jste zkorumpovaní bastardi. Platíte si každého. A je mi úplně fuk, že tady nadávám do televize,“ čílil se čtyřiadvacetiletý Conlan, který světovou federaci AIBA označil za podvodný a zkorumpovaný spolek.

Bronzového olympijského medailistu z Londýna a úřadujícího mistra světa dopálil výrok rozhodčích po čtvrtfinálovém souboji v kategorii do 56 kg s Vladimirem Nikitineem. Všichni tři vyhodnotili jako vítěze ruského boxera v poměru 29:28. Conlan nemohl uvěřit, když ringová sudí při vyhlášení výsledku zvedla ruku soupeře.

„Jste zkorumpovaní bastardi. Platíte si každého. A je mi úplně fuk, že tady nadávám do televize,“ čílil se čtyřiadvacetiletý boxer, zatímco se neměl k odchodu z ringu a směrem k rozhodčím vulgárně gestikuloval. Napadl také celou organizaci amatérského boxu. „Pod AIBA už nikdy nebudu boxovat. Ví se o vás, že podvádíte. A vždycky budete. Amatérský box smrdí od hlavy až k patě,“ pokračoval Conlan.

Jeho vztek nepolevil ani v mixzóně mezi novináři, kde se chopil mikrofonu a křičel, že byl okraden o olympijský sen. „Já nejsem poražený, jsem vítěz. Dal jsem mu za uši. Viděli jste jeho obličej? Byl samá rána,“ řekl Conlan o silně krvácejícím soupeři. Conlan měl proto jasno, kdo za verdiktem stojí. „Rozhodčí jsou podplacení. Je to jednoduché. Dnešek ukázal, jak je tahle organizace zkorumpovaná,“ dodal.

V průběhu boxerských soutěží v Riu už vyvolal rozporuplné reakce verdikt v duelu o zlato v kategorii do 91 kg, který vyhrál Rus Jevgenij Tiščenko nad Kazachem Vasilijem Levitem. Člen výkonného výboru AIBA Tom Virgets na to konto naznačil, že by mohlo dojít ke změně systému rozhodování tak, aby byl méně založen na subjektivním posuzování.

Irský boxer Michael Conlan během čtvrtfinálového souboje s Vladimirem Nikitineem.
Irský boxer Michael Conlan během čtvrtfinálového souboje.
ČTK, Lidovky.cz
  • 1Diskuse