18:47
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea pokračují v anglické lize ve svém trápení a po domácí remíze 1:1 s Evertonem čekají na výhru už čtyři utkání. Gólman Petr Čech inkasoval vyrovnávací branku až čtyři minuty před koncem a zůstává na třetím místě jen s bodovým náskokem na čtvrtý Manchester City.

Chelsea - Everton (zklamaný Terry a A. Cole). foto: Reuters

Do čela tabulky se vyšvihl Arsenal, který i s Tomášem Rosickým v sestavě porazil na svém hřišti 2:1 Fulham. Druhý Manchester United má však k dobru odložený zápas s Blackpoolem, který byl odložen vinou nezpůsobilého terénu na půdě nováčka soutěže. Chelsea se prosadila na stadionu Stamford Bridge tři minuty před přestávkou, kdy Didier Drogba bezpečně proměnil penaltu a v lize skóroval po osmi utkáních.

GÓL EVERTONU DO SÍTĚ CHELSEA:

V závěru druhého poločasu se lehce zranil Čech, kterého trefil kopačkou do obličeje Australan Tim Cahill. Reprezentační gólman byl sice zprvu otřesen, ale po zákroku lékařů, kteří mu ošetřili roztržené obočí, mohl v brance zůstat. V 86. minutě však jen bezmocně sledoval, jak jeho spoluhráči nechali hlavičkovat osamoceného střídajícího útočníka Jermaina Beckforda.

V londýnském derby přehrál Arsenal Fulham
Everton díky němu popáté za sebou uhrál s Chelsea nerozhodný výsledek. Arsenal díky dvěma brankám Samira Nasriho napravil dvě předchozí domácí ligové prohry a v londýnském derby znovu porazil trápící se Fulham. Ten čeká na venkovní vítězství v Premier League už 26 utkání od úvodního kola minulé sezony. Rosický nastoupil v záloze "Kanonýrů" od úvodní minuty, trenér Arséne Wenger ho stáhl ze hřiště v 63. minutě.

Manchester City porazil 1:0 Bolton a po šestém ligovém utkání bez prohry drží kontakt s vedoucí trojicí. Domácím zajistil výhru už ve čtvrté minutě Carlos Tévez svým desátým gólem v sezoně. Argentinský útočník tak přerušil střeleckou nemohoucnost "Citizens", kteří na svém stadionu neskórovali v předchozích třech ligových zápasech a dvou měsících.

Premier league - 16. kolo

Arsenal - Fulham 2:1 (14. a 75. Nasri - 30. Kamara), Birmingham - Tottenham 1:1 (81. Gardner - 19. Bassong), Blackburn - Wolverhampton 3:0 (29. Dunn, 43. Emerton, 55. Nelsen), Chelsea - Everton 1:1 (42. Drogba z pen. - 86. Beckford), Manchester City - Bolton 1:0 (4. Tévez), Wigan - Stoke 2:2 (30.vlastní Collins, 40. Cleverley - 18. Huth, 31. Etherington). Utkání Blackpool - Manchester United bylo odloženo pro nezpůsobilý terén.