Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

13:13
LOS ANGELES - Parádní debut v zámořské MLS má za sebou Zlatan Ibrahimovic. V dresu Los Angeles Galaxy se sice v ostře sledovaném městském derby proti tamnímu FC objevil švédský fotbalový útočník na hřišti až v 71. minutě, ale hned se blýskl vyrovnávací brankou a v nastaveném čase rozhodl o vítězství 4:3.

Zlatan Ibrahimovič slaví. foto: ČTK/AP

Fotbalisté Galaxy přitom ještě po hodině hry prohrávali 0:3. Za LAFC se v prvním poločase dvakrát trefil Mexičan Vela a po přestávce si domácí dali vlastní gól.

Až v 61. minutě snížil Lletget a po příchodu Ibrahimovice, který teprve v pátek absolvoval s týmem první trénink, se na vyprodaném stadionu StubHub odehrál velký obrat.

Vzápětí dal totiž kontaktní gól Pontius a Ibrahimovic vyrovnal šest minut po příchodu na hřiště pohotovou střelou z 36 metrů přes povystoupeného brankáře. A v první nastavené minutě korunoval švédský útočník skvostnou premiéru vítěznou hlavičkou po centru Ashleyho Colea.

„Myslím, že jsem slyšel: ‚Chceme Zlatana! Chceme Zlatana! Tak jsem jim dal Zlatana,“ řekl Ibrahimovic. „Po tom druhém gólu jsem si tak říkal: ‚Skončete to. Víc adrenalinu už nechci cítit‘.“

Jediný český hráč v MLS Bořek Dočkal nastoupil podruhé za Philadelphii, ale musel strávit porážku 0:3 v Coloradu. V 82. minutě byl reprezentační záložník střídán za stavu 0:2 a stále čeká na první výhru. Při debutu v polovině března byl u bezbrankové domácí remízy s Columbusem.

01.dubna 2018 v 08:19, příspěvek archivován: 01.dubna 2018 v 13:14