17:36
FLORIDA - Florida Panthers s jeho výkony roste, ale také padá. V nočním duelu s Carolinou se známá pravda napříč NHL opět potvrdila. Bohužel pro českého mistra světa v negativním hledisku. Vokoun šest minut před koncem nezvládl snadnou rozehrávku hokejkou a namazal soupeři na vítězný gól. Florida padla 4:3, přestože ještě ve 35. minutě vedla 3:0.

"Byl to takový předčasný dárek k Vánocům," usmíval se po utkání Tuomo Ruutu. "Kdybych řekl, že jsem tušil, co Vokoun udělá, lhal bych. Byl jsem prostě jenom ve správný čas na správném místě," radoval se finský hrdina.

O čem, že to mluvil? Hosté prohrávali na floridském ledě již 3:0, jenže vzepjali se k mohutnému obratu. Ve 35. minutě snížil Eric Cole a v rozmezí 48. a 54. minutě dostáli "hurikáni" své přezdívce. Třemi góly strhli vítězství na svou stranu. A právě čtvrtý gól jde na vrub českého brankáře.

Ryan Carter vyvezl kotouč zpoza vlastní branky a na obranné modré jej nahodil na Vokouna, jelikož mu všichni spoluhráči "frnknuli" za napadající protivníky. Český gólman si kotouč v klidu zpracoval a měl spoustu času jej rozehrát na spoluhráče kolem sebe.

Místo toho ale chtěl využít přílišného vysunutí soupeře a rozjet rychlý protiútok. Jenže přehlédl forčekujícího Tuoma Ruutua a namazal mu na kruhy přímo na hokejku. Finský útočník neváhal a poslal jej Vokounovi do sítě. Domácí se již v úderu nevzpamatovali.

"Je to jedna z nejhorších porážek v mé kariéře," prohlásil zdrcený Vokoun po zápase. "Slovy se ani nedá popsat, jak zle se cítím. Při rozhodujícím gólu to byla jednoznačně moje chyba, kterou v takové chvíli za takového stavu prostě brankář udělat nesmí. Jsem na sebe naštvaný," sypal si český gólman popel na hlavu.

Nikdo ze spoluhráčů mu však chybu nevyčítal. Na Floridě moc dobře vědí, že Vokoun mnohem častěji hasí požáry po jejich hrubicicích. A že jen díky němu v posledních sezonách mohli vždy až do posledních duelů snít o účasti v play off.