Neděle 5. května 2024, svátek má Klaudie

Brazilský fotbalista Fabinho pomohl k výhře Liverpoolu nad Ajaxem. foto: ČTK

Amsterdam - Úřadující angličtí šampioni nevstoupili do nové sezony ideálně. V domácí soutěži Liverpool už dvakrát přišel o body, před reprezentační přestávkou musel dokonce skousnout debakl 2:7 na hřišti Aston Villy. Úplně přesvědčivý výkon nepodali svěřenci Jürgena Kloppa ani ve středu v Lize mistrů proti Ajaxu, k hubené výhře 1:0 jim pomohla soupeřova střelecká nemohoucnost i Fabinhův famózní zákrok na brankové čáře.
  10:21

Běžela 44. minuta, když dostal Dušan Tadić krásný balon za obranu Liverpoolu. S nabídnutou šancí naložil velice dobře, bleskově přeloboval vybíhajícího gólmana Adriána a už se pomalu chystal slavit. Jenže se přepočítal.

Radost hráčů Liverpoolu po závěrečném hvizdu utkání proti Ajaxu.
Souboj u rohového praporku v utkání mezi Ajaxem a Liverpoolem.

Fabinho v klíčový okamžik zrychlil a akrobatickým způsobem vykopl balon z brankové čáry. Brazilský reprezentant tak zachránil svůj tým od inkasování nepopulárního gólu do šatny. Soupeř sice po přestávce trefil tyč a vypracoval si i další možnosti,  ale Reds udrželi stav 1:0 až do závěrečného hvizdu.

„Z naší strany to nebyl perfektní výkon, ale kluci bojovali celý zápas. Liga mistrů teprve začíná, potřebovali jsme především uhrát dobrý výsledek. Máme tři body, takže jsem spokojen,“ řekl po utkání na tiskové konferenci Klopp.

Spartu čeká továrna na talenty. Lille je podceňované, ale nesmírně nebezpečné

Chvály od německého kouče se dočkal i Fabinho. Šestadvacetiletý fotbalista normálně nastupuje ve středu zálohy, kvůli zranění Virgila van Dijka, který možná přijde o celou sezonu i EURO, a Joëla Matipa se ale musel zatáhnout na pozici stopera.

„Našli jsme v něm nového lídra, kluky skvěle organizoval. Navíc kdyby nebylo jeho zákroku, asi tu dnes nevyhrajeme. Ale vždycky to může být lepší. Vedle Joea Gomeze nastoupil asi podruhé, ještě si na sebe potřebují zvyknout,“ uvedl Klopp.

Jeho svěřenci mají před sebou náročný program. V sobotu večer je čeká ligový duel proti houževnatému Sheffieldu a příští úterý hostí dánský Midtjylland, přemožitele pražské Slavie ze čtvrtého předkola Ligy mistrů.