Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

16:00
COLUMBUS - Když se hraje o titul, jde všechna bolest stranou. Potvrdil to jeden z nejlepších nováčků v NHL Zach Werenski. Obránce Columbusu totiž si při blokování střely jednoho z nejlepších střelců NHL Phila Kessela z Pittsburghu nešťastně hokejkou srazil puk přímo do oka a za chvíli se mu pod ním udělal obrovský monokl. Přesto se rozhodl ve hře pokračovat a hrál až do té doby, než kvůli otoku přestal na pravé oko vidět.

Neporval se, Zach Werenski jen schytal ránu pukem do oka. foto: Twitter

NHL: Tomáš Plekanec přispěl k další výhře Montrealu, asistenci má i Sobotka

Columbus prohrál v úvodním kole play off na ledě obhájců titulu z Pittsburghu oba zápasy, a tak chtěl doma sérii snížit. Už v 7. minutě vedl 3:1, o což se třetím gólem postaral právě devatenáctiletý bek Werenski.

Penguins však ve druhé třetině snížili a ve 34. minutě mocně útočili na vyrovnání. Kessel se dostal do ideální pozice mezi kruhy, na poslední chvíli mu však do ní vložil hůl Werenski. Jenže tak smolně, že se mu puk z metru odrazil přímo do oka.

Smůlu měl navíc dvojnásobnou, že Penguins v pokračující akci využili toho, že hráli proti čtyřem hráčům soupeře. Werenski se totiž jen těžko sbíral z ledu a než se dostal na střídačku, Bryan Rust vyrovnal na 3:3.

Mladý Američan v dresu Blue Jackets se však rozhodl po sešití rány v zápase ve třetí třetině pokračovat a ze hry odstoupil až před prodloužením, protože přestal na pravé oko vidět.

„Ten má ale pořádnou kuráž, co? Ale nepřekvapuje mě to u něj,“ přiznal kouč Columbusu John Tortorella. „Je to pravděpodobně náš nejlepší hráč, ale tohle se prostě stává,“ doplnil Tortorella k faktu, že Werenski přesto zápas nedohrál.

Chyběl tak na ledě v 74. minutě, když pittsburghský útočník Jake Güntzel rozhodl zkompletováním hattriku o výhře svého týmu, který je za stavu 3:0 blízko postupu do semifinále konference.

Počítat však Penguins musejí s tím, že se jim v tom ve čtvrtém zápase bude snažit na ledě zabránit mladíček Werenski.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...