2. listopadu 2009 19:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: 'Vrána k vráně sedá.' Usain Bolt adoptoval mládě geparda

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Bolt a mláďě geparda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bolt a mláďě geparda. | foto: ČTK

NAIROBI Nejrychlejší muž planety si osvojil nejrychlejší suchozemské zvíře na světě. Jamajský sprinter Usain Bolt adoptoval při návštěvě Keni tříměsíční mládě geparda, kterému navíc propůjčil svou přezdívku. Mladá šelma ponese jméno Lightning Bolt (Blesk).

Za adopci zaplatil trojnásobný olympijský vítěz a mistr světa podle agentury AP 13 700 dolarů (asi 243 tisíc korun). Ročně bude na životní náklady geparda přispívat správě Národního parku v Nairobi částkou 3000 dolarů (53 tisíc korun).

USAIN BOLT A GEPARD:

S mládětem populární atlet známý svými showmanskými výstupy ochotně zapózoval, žádost o společnou fotografii s keňským premiérem vedle dospělého geparda ho však trochu znejistěla. Svolil teprve, když viděl, že je šelma neškodná. "Bál jsem se, ale už se nebojím," prohlásil světový rekordman, který je na dráze schopen vyvinout rychlost přes 45 km/h. Gepardi dosahují rychlosti přes 100 km/h.

Akce na podporu zachování divoké přírody v Keni se zúčastnil i bývalý světový rekordman v běhu na 110 metrů překážek Brit Colin Jackson, jenž adoptoval antilopu.

ČTK, Lidovky.cz
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.