Cristiano Ronaldo je zklamaný z neuznané branky. foto: Reuters

Parma - Pro fotbalisty Juventusu byla těsná výhra 1:0 s Parmou vysvobozením. Černou kaňkou pro fanoušky "Staré dámy" byl však neuznaný gól Cristiana Ronalda z ofsajdu. „Viděli jsme právě neuznaný gól kvůli ofsajdu, protože se Ronaldo naklonil dopředu hlavou?“ zlobí se fanoušci Juventusu na sociálních sítích.
  14:26

Úřadující mistr Serie A Juventus vstoupil do nového ročníku italské ligy těsnou výhrou 1:0 nad Parmou. O vítězství hostů, kteří byli při utkání bez svého nemocného trenéra Maurizia Sarriho, rozhodl v prvním poločase kapitán Giorgio Chiellini.

Pár minut poté přišla sporná situace. To si Cristiano Ronaldo převzal za půlkou míč, který dovedl až do pokutového vápna, tam si s přehledem obehrál bránícího Bruna Alvese, aby úspěšně uklidil míč na vzdálenější tyč. Hlavní rozhodčí Fabio Maresca ale po konzultaci s videorozhodčím branku kvůli ofsajdu odvolal.

„Viděli jsme právě neuznaný gól kvůli ofsajdu, protože se Ronaldo naklonil dopředu hlavou?“ zlobí se fanoušci Juventusu na sociálních sítích.

Akce začíná v čase 2:05, ofsajdová linie 2:31:

Sobotní utkání vynechal trenér Juventusu Maurizio Sarri. Ten se zotavuje ze zápalu plic a Juventus už dříve oznámil, že kouč kvůli tomu přijde nejen o duel v Parmě, ale také o následující domácí zápas s Neapolí.

Turínský celek do zápasu nastoupil bez výrazných změn v sestavě, všechny letní posily včetně Matthijse de Ligta, Aarona Ramseyho nebo klubové legendy brankáře Gianluigiho Buffona zatím chyběly.

„Tým hrál skvěle, zejména v prvním poločase,“ řekl asistent Giovanni Martusciello, který Sarriho na lavičce zastoupil a s hlavním trenérem byl i v průběhu zápasu v kontaktu. „Mluvil jsem s ním před zápasem, o přestávce i teď po utkání. Měl velkou radost, i když jako perfekcionista je vždy naštvaný, když něco není přesně podle toho, jak to naplánoval,“ dodal.