Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Útočník New Jersey Devils Pavel Zacha (37) slaví se spoluhráči svou branku. foto: ČTK/AP

New York - Český hokejový útočník Pavel Zacha si ve čtvrtečním utkání NHL připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci, ale nezabránil domácí porážce New Jersey s Nashvillem 5:6 po samostatných nájezdech. Brněnský rodák ukončil dvanáctizápasový gólový půst a prosadil poprvé od 23. prosince, kdy skóroval při výhře New Jersey nad Chicagem 7:1.
  7:21

Zacha vstřelil první dva góly Devils v nestandardním počtu hráčů na ledě. Na konci páté minuty si v oslabení vyjel z rohu před brankáře Pekku Rinneho, trefil pravý horní roh branky a vyrovnal na 1:1. Podruhé se Zacha prosadil v 29. minutě v přesilové hře, kdy si jeho nahození od pravého mantinelu tečí srazil do branky obránce Predators Dante Fabbro. Devils tak podruhé v utkání smazali ztrátu.

Devils využili i další přesilovku a znovu u toho byl jediný český aktér v zápase. Zacha z levého kruhu trefil vnější tyč Rinneho branky, puk se ale odrazil k Nikitovi Gusevovi, který z ostrého úhlu zamířil do odkryté branky a New Jersey otočilo stav na 3:2.

Domácí se do vedení dostali ještě dvakrát, ale Predators vždy našli odpověď a v nájezdech byli úspěšnější. O vítězství Nashvillu rozhodl ve druhé sérii Matt Duchene. Kouč John Hynes, který vede Predators od 7. ledna, si připsal vítězství nad svým bývalým zaměstnavatelem hned v prvním vzájemném utkání.

Hattrick vstřelil útočník Los Angeles Alex Iafallo, který v 58. minutě zápasu s Arizonou vyrovnal vyrovnal na 2:2 a poslal zápas do prodloužení. V něm už po 24 sekundách rozhodl. Kings zvítězili poprvé po pěti porážkách.

Výsledky NHL:

Buffalo - Montreal 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky: 8. Eichel - 21. Kovalčuk, 24. Gallagher, 59. Tatar. Střely na branku: 21:30. Diváci: 16 604. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Kovalčuk, 3. Suzuki (všichni Montreal).

New Jersey - Nashville 5:6 po sam. nájezdech (1:2, 3:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 5. a 29. ZACHA, 31. Gusev (ZACHA), 38. Bratt, 47. Hayden - 9. a 50. F. Forsberg, 41. a rozhodující sam. nájezd Duchene, 1. Ekholm, 33. Bonino. Střely na branku: 32:30. Diváci: 14 327. Hvězdy zápasu: 1. ZACHA (New Jersey), 2. Duchene (Nashville), 3. Gusev (New Jersey).

Arizona - Los Angeles 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 32. Schmaltz, 40. Dvorak - 9., 58., 61. Iafallo. Střely na branku: 28:36. Diváci: 13 346. Hvězdy zápasu: 1. Iafallo, 2. J. Campbell (oba Los Angeles), 3. Schmaltz (Arizona).

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...