Hráči PSG oslavují vítěznou branku Neymara. foto: Reuters

Praha/Paříž - Emocí až nad hlavu. První soutěžní utkání Neymara v letošní sezoně doprovázel pískot i urážky, ale také famózní gól nůžkami v nastavení druhé půle. Brazilec v dresu PSG i pod nátlakem tribun ukázal další z řady geniálních kousků a umlčel nenávistné davy.
  14:46

Pařížané v rámci pátého kola Ligue ONE přivítali v Parku Princů fotbalisty Štrasburku. I přestože domácí fotbalem příliš nebavili, v ochozech bylo rušno. V základní jedenáctce Thomase Tuchela se totiž po rozporuplném letním přestupovém období objevil Neymar. Kontroverzní Brazilec byl podle očekávání terčem fanoušků.

Není žádným tajemstvím, že Neymar chtěl během léta francouzské hlavní město opustit. O jeho služby projevili největší zájem především oba španělští giganti. Jenže jak Barcelona, tak Real Madrid nebyli schopni poslat na sedmadvacetiletého rodáka ze São Paula adekvátní nabídku. A tak se tolik sledovaný obchod neuskutečnil.

Jakmile se v září zavřelo přestupové okénko, Neymar tušil, že mu nezbývá nic jiného, než přestat trucovat a minimálně do ledna oblékat dres pařížského Saint-Germain. Při absenci útočného dua Cavani, Mbappé tak byla přítomnost Brazilce v základní jedenáctce Pařížanů více než očekávaná. Však kvůli zranění Uruguayce, respektive Francouze dorazil do Parku Princů na roční hostování i argentinský snajpr Mauro Icardi, který se nepohodl v Interu.

Jak se dalo předpokládat, sobotní duel nebyl pro Neymara vůbec příjemný. Především pařížští ultras totiž brazilského kouzelníka silně vypískali, vybučeli a zavalili vlnou urážek.

Fanouškovské jádro PSG nepřestalo ani po úvodním hvizdu. Na tribuně se dokonce objevil transparent, ve kterém stálo: „Jdi a prodej svého syna do Vila Mimosa (oblast v Rio de Janeiro, která je vyhlášená prostitucí).

Jenže duel se Štrasburkem byl vyrovnaný až do samého konce. Až v 92. minutě PSG udeřilo. K nespokojenosti všech za tím stál Neymar. Centr Dialla, parádní nůžky a domácí byli vysvobození. V úplném závěru dokonce Brazilec přidal i druhou trefu, ta mu však kvůli ofsajdu uznána nebyla. Pařížané tak zvítězili 1:0 a vyhoupli se na čelo ligové tabulky.

Hráči PSG oslavují vítěznou branku Neymara.
Neymar se vrátil do dresu PSG.

Po zápase se vyjádřil k ochozům i sám hráč. „Je to smutné, ale teď vím, že každý domácí zápas pro mě bude jako bychom hráli venku. Fanoušci by měli fandit devadesát minut. To je důležitější než na hráče pískat. Stejná pusa, která na tebe píská, pak musí slavit tvoje góly. Oni celý zápas pískali a pak museli slavit,“ ještě přiostřil v boji s fanoušky Neymar.

Bude zajímavé sledovat, jak se celá kauza vyvine. Jedno je však jisté. Neymar je pro PSG stěžejním hráčem. Svou důležitost však nepředvede ve středečním duelu Ligy mistrů, který sehrají Pařížané v Parku Princů s Realem Madrid. Neymar bude pykat za loňská prohlášení vůči výkonům rozhodčích v duelu s Manchesterem United. Zvládne to PSG i bez své „desítky“?