21:30
PRAHA/NEW YORK - Ten zápas nabídnul snad všechno. Dva výsledkové obraty, konečné drtivé vítězství jednoho z týmů, hattrick domácí hvězdy, hromadnou bitku a také dva souboje dvou těžkých vah hokejové NHL. A stejně jako v samotném zápase, kdy Rangers smetli Edmonton 8:2, vyhrál domácí Derek Boogaard na body nad hostujícím Stevem MacIntyrem.

Derek Boogaard vs. Steve MacIntyre. foto: Reprofoto

Hokejisté NY Rangers v noci na pondělí snadno smetli nejhorší tým NHL Edmonton 8:2, ovšem výhra je pořádně bolela. Hosté si totiž za rozhodnutého výsledku řekli, že zkusí vyhrát alespoň v soubojích pěstí. A tak zatímco v prvních dvou třetinách poslali sudí na trestnou lavici pouze tři hráče, v poslední dvacetiminutovce celkem pětadvacet a rozdali na 84 trestných minut.

DRUHÁ BITKA BOOGAARD VS. MACINTYRE:

Nejkurióznější situace nastala na konci deváté minuty, chvíli před hromadnou bitkou obou týmů. Při buly před brankou domácích stál na kruzích vedle "jezdce" Dereka Boogaarda tvrďák "olejářů" Zac Stortini. Na ledě byl ale také další elitní bitkař hostí Steve MacIntyre, který měl s Boogaardem nevyřízené účty. Oba se právě vrátili z trestné lavice po odkroucení pětiminutového trestu za první vzájemnou bitku, kterou vyhrál domácí pořízek.

A MacIntyre zatoužil po okamžité odvetě. Přejel tak kruhy a klepnul Stortinimu do chráničů s gestem: uhni, tady stojím já! Stortini parťákovi ochotně uvolnil své místo, oba sokové si vyměnili vražedné pohledy a hned po buly se strhla druhá bitka obou soků. Ta tentokrát vítěze neměla...

NY RANGERS 8:2 EDMONTON:

Stortini se nakonec dočkal také, když se o dvě minuty zapojil do zatím největší hromadné bitky této sezony. Boogaard s MacIntyrem se na dění na ledě mohli jen smutně koukat z trestné lavice. Domácí hromotluk byl ale asi rád, v pondělním duelu v Pittsburghu totiž pro zranění ruky nenastoupí. "Jeho ruka je pěkně zřízená z práce proti Edmontonu," vysvětlil kouč Rangers John Tortorella. Být elitním bitkařem NHL není žádný med...