14:17
ROUEN - Neuvěřitelné dva údery a také obrovskou bojovnost předvedl v sobotní čtyřhře v rámci čtvrtfinále Davis Cupu francouzský tenista Nicolas Mahut. Ten odehrál dva míčky de facto z hlediště mimo záběry kamer. Výměnu sice vyhráli Britové, celý zápas ale Francouzi, kteří mohli začít slavit postup do semifinále této týmové soutěže.

Nicolas Mahut a jeho zázračný úder. foto: Lidovky.cz

Konečný výsledek deblu Francie vs. Velká Británie? 7:6, 5:7, 7:5 a 7:5.

I dle skóre je jasné, že se Mahut s Julienem Benneteauem přetahovali proti ostrovní dvojici Dominic Inglot – Jamie Murray o každý míček.

Nejinak tomu bylo také v první výměně desáté hry závěrečného čtvrtého setu za stavu 5:4 pro domácí.

Francouzští tenisté slaví postup do semifinále Davis Cupu.
Srbové slaví postup do semifinále Davis Cupu.

Mahut, který se proslavil na konci června 2010, když společně s Američanem Johnem Isnerem absolvoval nejdelší zápas tenisové historie trvající 11 hodin a 5 minut, v tomto fiftýnu vlastně ani svého parťáka nepotřeboval.

Nejprve pátý deblista světa s obtížemi odvrátil servis Inglota, jenže returnem vlastně jen nabil Murraymu na smeč. Ta mířila dobře, ven z kurtu, ale Mahut ji dokázal vrátit zpět, byť se málem přizabil o reklamní panel.

09.dubna 2017 v 00:00, příspěvek archivován: 10.dubna 2017 v 11:19

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Murray zasmečoval znovu, do podobného místa, jen ještě více ven z kurtu.

Francouzský bojovník, který byl v tu chvíli rozkročený nad zmíněným panelem, dokázal jednou rukou i tento míček vrátit zpět do hřiště!

Vše musel „vyřešit“ až Inglot, který třetí smeč už poslal mimo dosah Mahuta do volného místa na dvorci, kam už se neměl šanci domácí hrdina davů vrátit.

Ač teprve duben, tuhle výměnu už bude letos stěží někdo překonávat...