VIDEO Úder roku. Strýcová zahrála halfvolej vsedě za zády a výměnu pak vyhrála

Roland Garros

14:00
PAŘÍŽ (OD NAŠEHO ZPRAVODAJE) - Ne-li nejlepší, tak minimálně jednu z nejpohlednějších výměn předvedly tenistky Barbora Strýcová a Agnieszka Radwaňská ve třetím kole Roland Garros. Získala ji nakonec Strýcová - ale přinesla jí jen dílčí radost ze zápasu, který nakonec prohrála. „Byla to show,“ říkala česká tenistka.

Barbora Strýcová předvedla neuvěřitelný úder a pak ještě výměnu vyhrála. foto: ČTK/AP

Kvitová dostala dva kanáry od 108. hráčky světa. Skončila Šafářová i Strýcová

Stav byl pro Strýcovou v tu chvíli dost nepříznivý. 2:6, 0:3. Na kurtu Suzanne Lenglenové se schylovalo k pohodlnému postupu favoritky. Ale pak přišla výměna, která Češce dodala nový elán.

Po agresivním bekhendu naběhla Strýcová k síti, tam ji zkusila Radwaňská zaskočit prohozem po čáře. Plzeňská rodačka natáhla nohy a dosáhla na volej.

Pak se zvedla ze země, aby se připravila na další úder, ale Polka ji zahrála do protipohybu. Strýcová se zastavila, znovu se sesunula k zemi a vsedě obdivuhodně zareagovala na bekhend soupeřky. Její forhend dopadl těsně za síť, kde ho Radwaňská jen s obtížemi vrátila. A Češka pak výměnu s přehledem zakončila.

Následně zvedla ruku nad hlavu a usmála se; aplaus diváků patřil jí i její soupeřce.

Záznam z výměny roku začíná v čase 0:31

„Byla to hrozná náhoda. Ale taková výměna může ten zápas třeba i obrátit,“ popisovala Strýcová.

Utkání sice nezvrátila, ale průběh setu ano. Drobná bojovnice vyhrála následujících pět gamů. Sadu pak získala v tie-breaku.

„Ta výměna mi trošičku pomohla dostat se do zápasu a začít být trpělivější, pečlivější. Je důležité se i po takovém míči, kdy celý stadion jásá a křičí, zase soustředit. Zklidnit. Mít radost, ale přiměřenou. Mám dvacet sekund na to hrát zase další míč. Ten je taky důležitý.“

Výměnu si následně užila i ze záznamu, když po zápase šlapala na rotopedu. V tu chvíli už v ní však převládal smutek; ačkoliv nad Radwaňskou poprvé získala set, utkání prohrála 2:6, 7:6, 2:6.