12. listopadu 2009 9:38 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Tyson řádil. Legendární boxer napadl fotografa, chránil dceru

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Mike Tyson. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mike Tyson. | foto: ČTK

LOS ANGELES Nepoučitelný. Vždy a za každých okolností vždy řešil konflikty pěstmi. O kom je řeč? O jednom z nejlepších boxerů všech dob Mike "Iron" Tysonovi. Bijec, který se stal třikrát absolutním světovým šampionem těžké váhy se opět popral na veřejnosti a byl zatčen. Někdejší nejmladší profesionální mistr světa v těžké váze udeřil na letišti fotografa, který se snažil pořídit snímek Tysona s jeho manželkou a desetiměsíční dcerou.

Ani čtyři roky po konci aktivní kariéry a s několika kilogramy navíc neztrácí třiačtyřicetiletý Mike Tyson nic ze své pověstné agresivity. Jeden z nejlepších boxerů těžké váhy v historii, přezdívaný "Železný" Mike, "Zvíře" či "Bestie" se popral na letišti v Los Angeles s dotěrným paparazzi. I kdy popral.

Bývalý boxerský šampion uštědřil fotografovi pořádné k.o., ten pak musel vyhledat ošetření v nemocnici. Tyson mezi tím zamířil v poutech na policii. Mluvčí známého bouřliváka uvedla, že Tysona chránil své dítě před nechtěnou pozorností agresivního paparazza.

MIKE TYSON SE SVOU TISKOVOU MLUVČÍ PRO AP:
 

"Bylo to v sebeobraně," řekla agentuře AP mluvčí Tammy Brooková. Tyson i nejmenovaný fotograf hodlají podat trestní oznámení pro ublížení na zdraví. Informace o tom, jak se incident odehrál, se podle policie rozcházejí. Podle Tysonova obhájce lidé boxera pronásledovali až na toalety, aby si ho mohli vyfotografovat.

"Verzí, jak se to stalo, je hodně. Později se to vyjasní. Někteří svědci podporují Tysonovu verzi, druzí fotografovu," řekl mluvčí letištní policie Jim Holcomb. Podle něj bývalý boxer při zatčení i při výslechu spolupracoval.

TO NEJLEPŠÍ Z MIKEA TYSONA:

Problémy se zákonem měl třiačtyřicetiletý Tyson v minulosti již nespočet. Již jako třináctiletý měl trestní rejstřík dlouhý na několik stran. Výstřelky jej ať vlastní vinou či díky okolí pronásledovali i během hvězdné kariéry. V roce 1992, kdy byl jen blízko k vytouženému souboji s Evanderem Holyfieldem, byl obviněn ze znásilnění Miss America a strávil tři roky ve vězení.

Několikrát byl také zatčen za rvačky na veřejnosti. První titul získal v necelých 21 letech v listopadu roku 1986 po vítězství nad Jamajčanem Trevorem Berbickem. Naposledy vstoupil do ringu před čtyřmi lety, kdy již bez motivace boxující legendu knockoutoval v šestém kole Ir Kevin McBride. Tyson následně ukončil kariéru, i když se v současnosti opět začíná mluvit o jeho comebacku. Sám boxer to ale popírá.

  • 2Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky