15:46aktualizováno  16:42
Fotbalisté Arsenalu pokračují v nepovedeném vstupu do anglické ligy. Po dnešní prohře 3:4 na hřišti posledního Blackburnu zůstali se čtyřmi body v dolní polovině tabulky. Svěřenci trenéra Arséna Wengera sice dvakrát vedli, ale ve druhém poločase si dali dva vlastní góly.

Arsenal foto: Reuters

Londýnské mužstvo nedokázalo zvítězit v souhrnu s minulou sezonou v sedmém venkovním ligovém utkání za sebou. Z posledního triumfu mimo svůj stadion se "Kanonýři" radovali 10. dubna v Blackpoolu.

Arsenalu bez zotavujícího se reprezentačního kapitána Tomáše Rosického, se na Ewood Parku povedl první poločas. Díky premiérovým zásahům nových posil Gervinha z Pobřeží slonoviny a Španěla Mikela Artety dvakrát vedl. Jediný úspěch domácích zařídil debutující Nigerijec Yakubu Aiyegbeni.

Druhá půle ale patřila aktivnějšímu Blackburnu, který dokázal v úvodní čtvrthodině otočit zápas a vypracovat si vedení 4:2. Problémy hostující obrany podtrhly vlastními góly Kamerunec Alex Song a Francouz Laurent Koscielny, druhou trefu v zápase si připsal Yakubu. Pět minut před koncem sice duel zdramatizoval marocký náhradník Marván Šammach, ale Arsenal i přes závěrečný tlak jubilejní stou venkovní prohru v Premier League neodvrátil.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo

Blackburn - Arsenal 4:3 (25. a 59. Yakubu, 50. vlastní Song, 69. vlastní Koscielny - 10. Gervinho, 34. Arteta, 85. Šammach), Aston Villa - Newcastle 1:1 (13. Agbonlahor - 57. Best), Bolton - Norwich 1:2 (64. Petrov z pen. - 37. Pilkington, 42. Johnson), Everton - Wigan 3:1 (33. Jagielka, 84. Vellios, 90.+8 Drenthe - 31. Di Santo), Swansea - West Bromwich 3:0 (14. Sinclair z pen, 24. Lita, 49. Dyer), Wolverhampton - QPR 0:3 (8. Barton, 10. Faurlin, 87. Campbell).

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...