19:51
PRAHA - Velmi bizarní podívanou nabídli fotbalisté Sparty v generálce na ligový start, ve které nastoupili proti polskému celku Zaglebie Lubin. Zápas, který Letenští prohráli 2:1, si fanoušci nezapamatují ani tak kvůli výsledku, ale především díky sérii neuvěřitelně spálených šancí po přímém kopu rumunského záložníka Nicolae Stanciua.

Sparťan Tetteh ani z této blízkosti brankáře Lubinu nepřekonal. foto: repro youtube

Inkriminovaná situace se stala v 27. minutě za stavu 1:1 po faulu na hranici pokutového území na Tala Ben Chaima.

K rozehrávce přímého kopu se postavil rumunský středopolař Nicolae Stanciu, jenž ale trefil „jen“ břevno. Z následné dorážky do poloodkryté branky orazítkoval Ben Chaim tyč, aby do stejné části svatyně gólmanem polského celku poslala míč i nová posila Sparty Benjamin Tetteh.

Aby toho nebylo málo, meruna se odrazila zpět na úroveň penaltového puntíku, kde ale humornou a těžko uvěřitelnou situaci dovršili Lukáš Štětina s Ben Chaimem, kteří se při snaze o dorážku srazili a míč poté putoval do zámezí.

Jak nakládat se šancemi tak domácím musel ukázat soupeř. První šanci ještě Lubin nedal, ale po čtvrthodině už se dostal do vedení, když Pawlowski střelou z dálky zaskočil gólmana Nitu.

Na tento gól hostí ještě reagoval v 18. minutě Ristič, pět minut po změně stran si ale na dobrý centr z křídla naskočil Janoszka a sparťanský brankář byl opět bezmocný.

Chvíli nato se dostal na trávník i český ofenzivní útočník Lubinu Jakub Mareš, na výsledku se ale už do konce zápasu nic nezměnilo, Sparta v generálce na ligu padla 1:2. A především trio Stanciu, Ben Chaim a Tetteh si musí pořádně drbat hlavu...