VIDEO Svět se klaní Messimu. Knockoutovaný vyplivl zub před startem druhé půle a rozhodl

9:15
MADRID/BARCELONA - Barcelonský diamant Lionel Messi se v neděli večer opět připomněl. Na stadionu odvěkého rivala Realu Madrid dvěma góly rozhodl o výhře katalánského celku 3:2 a udržel ho ve hře o titul. Přitom toho během duelu zažil více než dost...

Lionel Messi vyplivl při nástupu na trávník svůj zub. foto: youtube.com

Tohle byl jeho večer.

„Messi je pro svůj tým rozdílovým hráčem, ale nebylo to jen o něm,“ pronesl na adresu argentinského štírka kouč Realu Madrid Zinedine Zidane.

Svatá slova.

Už ve 20. minutě trefil domácí bek Marcelo soupeře loktem do obličeje. Ten se skácel k zemi s krvavým šrámem jako boxer po tvrdém knockoutu.

Lionel Messi dostává loktem od Marcela.

Jenže po ošetření i s bílým kapesníkem v ústech dokázal krásným gólem srovnat na v tu chvíli 1:1. První pomsta devětadvacetiletého kanonýra, Marcelo totiž za svůj zákrok neviděl od rozhodčího ani žlutou kartu.

Před nástupem do druhého poločasu pak kamery snímaly právě Messiho. A zachytily jeho odplivnutí, které ale nebylo úplně obvyklé, Argentinec totiž vyplivl zub.

Ani to jej nezastavilo. Počkal si na kontrolu od týmové lékaře a byl ve druhé půli podobně skvělý jako v té první. V 77. minutě se na něm vyfauloval po ostrém skluzu domácí kapitán Sergio Ramos, pro kterého to byla už pátá červená v zápasem odvěkých rivalů, tzv. „El Clásico“.

24.dubna 2017 v 18:33, příspěvek archivován: 24.dubna 2017 v 19:54

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Barcelona's tribute to Lionel Messi's 500th goal is 78 seconds of pure brilliance... (: @FCBarcelona) https://t.co/SWVgVPB5Ck

I tento zákrok Messi „rozchodil“, ostatně dle Ramose ke kontaktu ani nedošlo a měl tak dle vlastního úhlu pohledu vidět jen žlutou kartu, aby následně ve druhé minutě nastavení svým druhým gólem v zápase rozhodl o výhře „Blaugranas“.

Pro Messiho to byl 500. gól v barvách Barcelony, pokud se počítají elitní soutěže (11 gólů dal za klubové béčko a céčko v nižších ligách). Zároveň se stal se šestnácti trefami nejlepším střelcem „El Clásica“ v rámci La Ligy.

„Je rozdílový, i když doma večeří. Je to nejlepší hráč historie a to už jsem toho z fotbalu viděl hodně. Vstřelil 500 gólů a pro všechny barcelonské fanoušky je radost, že se s ním mohou identifikovat,“ chválil svoji hvězdu po strhujícím souboji kouč hostí Luis Enrique.

24.dubna 2017 v 19:14, příspěvek archivován: 24.dubna 2017 v 19:55

Španělské i světové deníky s ním souhlasily, dle většiny expertů odehrál Messi možná nejlepší „El Clásico“ kariéry. A to už jich má po víkendu na kontě 34.

A co na to sám hráč přezdívaný „Messiáš“, který se postaral o triumf svého klubu v den, kdy v Katalánsku slaví svátek svého patrona – Sv. Jiří? „Šli jsme na Santiago Bernabéu pro vítězství, abychom se udrželi v boji o titul v La Liga. Je před námi ještě dlouhá cesta, ale vracíme se domů šťastní, protože jsme tento velmi důležitý krok zvládli,“ napsal až v pondělí vpodvečer na svůj facebookový účet.

Svými slovy dal jasně najevo, co je pro něj nyní nejdůležitější. Po vyřazení z Ligy mistrů to ostatně je celkem pochopitelné. Ano, obhajoba španělského titulu.

24.dubna 2017 v 17:39, příspěvek archivován: 24.dubna 2017 v 19:55

Vedoucí Barcelona má nyní stejně bodů (75) jako druhý Real Madrid, který má k dobru dohrávku se Celtou Vigo. Pořád tak má o něco navrch. Katalánci se ale mohou pyšnit lepší vzájemnou ligovou bilancí (na podzim skončil jejich duel 1:1).

„Utkání bylo hodně náročné psychicky i fyzicky. Připadá mi, že tahle sezona trvá snad pět let se vším dobrým i zlým. Když Real vyrovnal na 2:2, cítili jsme obrovské zklamání, ale hráči se vrátili do hry a zvítězili, což jsme všichni chtěli,“ naznačil současné rozpoložení v obou táborech Enrique.

Nakopla Messiho bojovnost a střelecká potence Barcelonu k titulu?

23.dubna 2017 v 22:41, příspěvek archivován: 24.dubna 2017 v 19:55