20:03
BĚLEHRAD - Srbský fotbalový rozhodčí Srdjan Obradovič byl zatčen kvůli tendenčnímu řízení nedělního zápasu první ligy. Arbitr nařídil ve prospěch Spartaku Subotica nesmyslnou penaltu, jež mu pomohla k vítězství 2:0 nad Radnički Niš. Domácí díky tomu získali před závěrečným kolem tříbodový náskok na svého soupeře na třetím místě, jež zajišťuje postup do Evropské ligy.

Vymyšlená penalta srbského rozhodčího. foto: repro youtube

„Obradovič je podezřelý ze zneužití svých pravomocí pro domácí klub na úkor jeho soupeřů. Bude zadržen 48 hodin a předán vyšetřovateli,“ uvedlo srbské ministerstvo vnitra.

Rozhodčí nařídil ve prospěch Subotice dva pokutové kopy, přičemž jeho druhý verdikt v 78. minutě vyvolal obrovské pozdvižení mezi hráči i diváky.

Obránci Niše prošel po centru domácího hráče míč zjevně mezi nohama, nicméně sudí k údivu aktérů odpískal penaltu. Stejně jako tu předchozí v 66. minutě ji Nemanja Nikolič proměnil a pečetil vítězství Spartaku.

Srbská média okamžitě připomněla, že nedělní incident nebyl Obradovičovým prvním selháním. Po internetu tak začaly kolovat sestřihy jeho nejkontroverznějších momentů, například v loňském bělehradském derby mezi Crvenu zvezdou a Partizanem.

Prezident Srbského fotbalového svazu Slaviša Kokeza už vyzval odpovědné funkcionáře, aby Obradoviče potrestali a zastavili mu činnost.

Elitní srbský sudí Milorad Mažič dostal s asistenty důvěru řídit 26. května finále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem v Kyjevě.