17. února 2011 13:32 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Šok na kurtech. Soupeřka Wozniacké při zápase zkolabovala

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Anna Čakvetadzeová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anna Čakvetadzeová. | foto: Reuters

PRAHA/DUBAJ Nečekané drama zažili fanoušci na turnaji v Dubaji. Při duelu bývalé světové jedničky - Dánky Caroline Wozniacké a Rusky Anny Čakvetadzeové totiž druhá jmenované po nejdelší výměně zápasu zkolabovala přímo na kurtu. Sympatická Ruska musela následně duel po delším ošetření za stavu 1:6, 3:5 a při svém servisu 15:30 vzdát.

"Najednou jsem ji viděla ležet na dvorci. Vůbec nevím, co se stalo. Je to hrozný pocit vidět někoho ležet na zemi. Hned jsem k Anně přiběhla, abych se ujistila, že je v pořádku," uvedla bývalá světová jednička Caroline Wozniacká po zápase. Právě na turnaji v Dubaji má šanci při semifinálové účasti se dostat zpět na vrchol ženského tenisového žebříčku, ze kterého ji v pondělí sesadila Belgičanka Kim Clijstersová.

VIDEO KOLAPSU ČAKVETADZEOVÉ

Nyní má ale sympatická Dánka jiné starosti. S o čtyři roky starší Čakvetadzeovou ji totiž pojí přátelské vztahy. "Když jsem k Anně přišla, jen mi stačila říct, že se jí zatočila hlava," vysvětlovala po zápase očividně zaskočená Wozniacká. K čemu přesně došlo?

Obě soupeřky sehráli za stavu 6:1, 5:3 pro Wozniackou a 15:15 při po podání Rusky asi nejdelší výměnu zápasu. Tu Dánka vyhrála, bojovná nálada ji ale opustila o pár vteřin později. Čakvetadzeová se otočila na podavače míčků a vzápětí zkolabovala. Díky včasnému zásahu lékařky ale žádnou vážnější zdravotní újmu neutrpěla.

Podle oficiálního prohlášení měla Čakvetadzeová před zápasem žaludeční problémy, které vinou fyzické zátěže a vlhka vyústily v bolesti hlavy až v celkový kolaps organizmu čtyřiadvacetileté hráčky. Nyní už by ale měla být v pořádku, což určitě nyní tenisový svět zajímá více než výsledek zápasu. Ten musela Ruska samozřejmě vzdát.

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.