15:00
PRAHA/BARCELONA - Ta situace z 55. minuty zápasu Barcelony s Arsenalem v osmifinále Ligy mistrů pořádně zvýšila krevní tlak fotbalistům Arsenalu i trenéru Wengerovi. Van Persie dohrál útočnou akci, přestože mu byl odpískaný ofsajd a podle pravidel viděl z ruky sudího Busaccy žlutou kartu a jelikož už jednu dostal v prvním poločase, musel nizozemský útočník pod sprchy. Domácí následně dokráčeli k postupové výhře 3:1.

Gesto Van Persieho mluví za vše. foto: ČTK

"Já to neslyšel," snažil se svými gesty ukázat švýcarskému rozhodčímu Massimovi Busaccovi útočník Arsenalu Robin van Persie. Rukama poté ukázal na celý Camp Nou, aby vysvětlit, že v rachotu 100 tisícového kotle písknutí prostě zaniklo. Proč takový cirkus kvůli jednomu zapískání.

DÁLE ČTĚTE

V 55. minutě odvetného duelu osmifinále mezi Barcelonou a Arsenalem se totiž za stavu 1:1 řítil nizozemský útočník do brejku, jenže při přejímání míče stál v ofsajdu. Čárový odmával, hlavní odpískal. Jenže Van Persie situaci dohrál. A sudí mu za zdržování ukázal žlutou kartu. Již druhou v zápase a pro ofenzivní klenot hostí duel skončil.

ČERVENÁ KARTA PRO VAN PERSIEHO

"To vyloučení nás stálo zápas. Pak to bylo už strašně těžké," zlobil se kouč Wenger. Barcelona svou drtivou převahu až po vyloučení zúročila ve dva postupové góly a dotáhla ke konečnému výsledku 3:1. Trenér s přezdívkou Profesor po závěrečném hvizdu hlavnímu i jeho asistentům pořádně vynadal i ve vestibulu uvnitř stadionu a hrozí mu trest od UEFA.

To ostatně i Van Persiemu, který se po utkání pořádně do Busaccy opřel. "Ale jak jsem na stadionu, kde je 95 tisíc řvoucích lidí, mohl slyšet píšťalku? Řekněte mi jak sakra? Cítíme se zrazení, protože za stavu 1:1 všechno hrálo pro nás," zuřil po zápase nizozemský hráč.

Van Persie dostává červenou kartu.

"Kdo dělá fotbal na takové úrovni, tak podobné rozhodnutí prostě nemůže pochopit. Je to prostě neuvěřitelné," doplnil jej Wenger v narážce na fakt, že dát hráči druhou žlutou kartu za podobný prohřešek mohlo působit více než přísně. UEFA ale pro podobné výlevy nemá pochopení a tak oba budou muset na kobereček.

Pravdou navíc je také fakt, že Arsenal za celý duel nevystřelil na branku soupeře (ani bez vyloučeného Van Persieho, vlastenec Busquetse se do statistik nepočítá) a zázračně uzdravený Nizozemec už mohl vidět žlutou kartu mnohem dříve. V závěru první půle totiž zcel zbytečně uštědřil políček Danielu Alvésovi.

Žlutou ale nakonec ale viděl až prohřešek z 55. minuty. Zda šlo o potrestanou klukovinu či skutečně píšťalku Busaccy neslyšel ví jen sám Van Persie...