11:22
PRAHA - Rozepnul si přilbu, svlékl si oranžový dres s číslem 33, a jak přes půl hřiště kráčel k fanouškům Arsenalu, vyprchávalo z něj akutní a obrovské naštvání. Nutno dodat, že vyprchávalo velmi pomaličku, protože Petr Čech chtěl (a mohl!) poslední den v roce oslavit jinak.

Jay Rodriguez z West Bromwich Albion překonává Petra Čecha v brance Arsenalu. foto: ČTK/AP

Nechybělo moc. Vlastně jen pár minut. Nebo lepší oko rozhodčího Deana, který v 89. minutě nařídil penaltu, jež by se podle regulí pískat neměla.

„Pokaždé, když máme před sezonou schůzku s rozhodčími, slýcháme od nich, že právě takové penalty se nepískají. Protože hráč je kousek od míče a nemá žádnou šanci zareagovat,“ stěžoval si Čech do televize Sky Sports.

Slavný český brankář mohl právě na Silvestra vychytat dvoustou nulu v Premier League. Historické maximum drží už dva roky, kdy překonal Davida Jamese a jeho 169 čistých kont. Teď se blíží kulatá meta. 200!

Čech měl v prosinci tři pokusy. S Liverpoolem inkasoval třikrát, s Crystal Palace dvakrát a na hřišti West Bromwich dostal jediný gól v 89. minutě, což znamenalo, že Arsenal pouze remizoval 1:1.

Jenže ta penalta... Levý obránce Gibbs, kterého Arsenal paradoxně do velkého fotbalu přivedl, si naběhl do pokutového území, pokusil se skákavý míč posunout a z bezprostřední blízkosti trefil ruku protivníka Chamberse. Není sporu, že se balon dotkl ruky, ovšem Chambers ji měl položenou na hrudi a neměl možnost s ní uhnout.

31.prosince 2017 v 19:21, příspěvek archivován: 02.ledna 2018 v 10:45

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

A Čech - jakmile skočil po své pravé ruce - neměl šanci zasáhnout, protože Rodriguez pálil doprostřed. Proto se brankář tak čertil. V inkriminované chvíli viděl víc než rozhodčí Dean, do kterého se po utkání pustil.

Ano, ten pětatřicetiletý fotbalový džentlmen, jenž víceméně za všech okolností zůstává nad věcí, na Silvestra vybouchnul. Tak dlouho se důrazně ptal rozhodčího, proč zapískal, až uviděl žlutou kartu za nemístné protesty. Byly dvě minuty po zápase. To se jen tak nevidí.

„Nebyl jsem sprostý, jenom jsem se ptal a jsem zklamaný, že mi ani neodpověděl,“ líčil Čech. Bulvární deník Sun však přišel s tvrzením, že si gólman vulgární slovo neodpustil. Rozhodčího měl po konci zápasu počastovat slovním spojením „zasr... pí..“.

31.prosince 2017 v 19:29, příspěvek archivován: 02.ledna 2018 v 10:45

Žlutá karta pro zbytek sezony nic neznamená, remíza naopak. Předposlední West Bromwich neměl být soupeřem, kterému by Arsenal měl nechat body.

„Hlavně kvůli tomu mě ten zápas mrzí,“ řekl Čech pro své webové stránky. Arsenal je pátý a dnes se sesune ještě o příčku níž, bude-li Tottenham bodovat na hřišti poslední Swansea.

Londýnský obr by přitom nejradši hrál o titul, aspoň takové měl plány před sezonou. Na anglický trůn téměř jistě usedne Manchester City, který stále neprohrál. Arsenal ztrácí propastných 19 bodů. Na další místa však dohlédne, druhá Chelsea má o sedm bodů víc. „Rozdíly jsou malé, takže máme všechno ve svých rukou,“ zmínil se Čech.

Jen to po silvestrovském podvečeru mohlo být veselejší. Nevyšlo vítězství, nevyšla 200. nula ani oslava trenéra Arsena Wengera, který ligovým zápasem číslo 811 překonal rekord fenomenálního kolegy Alexe Fergusona.

„Bojovali jsme tvrdě o tři body, ale kvůli chybnému rozhodnutí je nemáme,“ pravil Wenger.