Zleva Lukáš Provod a střelec Nicolae Stanciu se radují z gólu. foto: ČTK

Frauenkirchen - Fotbalisté pražské Slavie vyhráli na soustředění v Rakousku i druhý přípravný zápas. Český šampion třemi góly po poločase otočil zápas s druhým týmem uplynulé sezony maďarské ligy MOL Fehérvár a zvítězil 3:1. Za červenobílé mezi 48. a 63. minutou skórovali Nicolae Stanciu, střídající Petar Musa a Lukáš Masopust.
  20:55

renér Slavie Jindřich Trpišovský na rozdíl od úvodního vítězného duelu se St. Pöltenem (5:0) tentokrát vsadil na tradiční rozestavení se čtyřmi obránci. Základní sestava do velké míry kopírovala tu z uplynulé jarní části sezony, pouze na stoperu nastoupila jedna z letních posil Karafiát.

Slávisté od deváté minuty prohrávali poté, co Zivzivadze potrestal z penalty faul Bořila ve vlastním vápně. Tři minuty po pauze favorit po nacvičeném signálu srovnal. Ševčík nacentroval z rohu těsně za vápno a Rumun Stanciu ukázkovým volejem do šibenice nedal brankáři šanci.

V 57. minutě přišel na trávník střídající Musa, po pár sekundách vybojoval u lajny míč a akci sám zakončil přesnou střelou. V 63. minutě pak další povedenou ranou zpoza vápna přidal pojistku Masopust.

Další zápas na soustředění čeká slávisty v úterý proti Sturmu Štýrský Hradec.