9:44
PRAHA - Sparta sice pondělní 272. pražské derby slavných "S" se Slavií vyhrála 1:0, kromě výsledku se ale mezi fanoušky i odborníky mluví o zákroku sparťanského kapitána Tomáše Řepky na hostujícího Jana Kyselu. Měla to být červená karta pro domácí modlu? Ano, myslí si většina. Řepka ale od rozhodčího nedostal kartu žádnou.

Zákrok Řepky na Kyselu. foto: Repro ČT

Již ve druhé minutě derby na Letné zajel mladý slávistický útočník Tecl do stopera Brabce a jeho parťák Řepka se pořádně rozzuřil. Když se neměl k trestu sudí Franěk, rozhodl se "vzít to" do vlastních rukou.

Anketa

Jaký trest měl dostat Tomáš Řepka za faul na Jana Kyselu?

Vyvázl bez karty, správné rozhodnutí 140
Měl dostat žlutou kartu 237
Měl dostat červenou kartu 1473

O dvě minuty později po neúspěšně rozehraném sparťanském rohu si vzal míč druhý slávistický útočník Jan Kysela a prchal ke sparťanské brance. Po pár metrech jej ale zastavil ostrým skluzem zezadu právě Řepka. K údivu všech sice hlavní sudí zapískal, rozzlobeného sparťanského kapitána nepotrestal ani žlutou kartou.

ZÁKROK TOMÁŠE ŘEPKY NA JANA KYSELU SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE!

"Přitom měl asi dostat červenou," uznal o poločasové pauze i host České televize Horst Siegl, bývala sparťanská ikona. "Podle mě to byla jasná červená," doplnil jej Pavel Kuka. "Jediné vysvětlení vidím v tom, že to už bylo po odehrání míče a sudí se díval jinam. V tom okamžiku mu měli ale pomoci čároví," dodal.

S červeným trestem souhlasil i sám faulovaný Kysela. "Kartu měl dostat určitě. Jakou? O tom nechci spekulovat," řekl po zápase slávistický útočník. Ten se v zápase neprosadil, nejblíže gólu byl pár minut po faulu Řepky v pohodě hrající Grajcar, který trefil z přímého kopu břevno.

Také proto Sparta vyhrála prestižní derby 1:0 - VÍCE ČTĚTE ZDE a vrátila se do čela ligy. Slávisté, o kterých občas jejich rival tvrdí, že jsou uplakánci, se cítí ale poškozeni. A tentokráte jsou rozhodně v právu...

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.