15:30aktualizováno  20:49
MANCHESTER - Chelsea má na čele tabulky fotbalové Premier League čtyřbodový náskok - ve 14. kole totiž zdolala Manchester City 3:1. Lídr soutěže prohrával po vlastní brance Garyho Cahilla, po změně stran skóre otočil zásluhou Diega Costy a Williana. Výsledek pojistil v závěru Eden Hazard.

Fernandinho drží pod krkem Ceska Fábregase. On i jeho spoluhráč Sergio Agüero museli předčasně pod sprchy. foto: Reuters

Manchester City přivítal v souboji třetího s prvním týmem tabulky před vlastními fanoušky Chelsea.

Hosté si vytvořili první výraznější příležitost po čtvrthodině hry, Eden Hazard ale po přihrávce Pedra vypálil těsně vedle tyče. Zahrozili i domácí, Sergia Agüera však vychytal brankář Thibaut Courtois.

Když už se zdálo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu - sudí totiž Fernandinhovu gólovou hlavičku z pětadvacáté minuty správně neuznali kvůli ofsajdu -, tak se přeci jen City mohlo radovat.

Podívejte se na vyloučení Agüera

Do centru Jesúse Navase vložil nešikovně nohu hostující kapitán Gary Cahill a srazil balon za záda vlastního gólmana.

Svěřenci kouče Pepa Guardioly měli ve druhé půli několik šancí na zdvojnásobení náskoku, jenže Courtois byl proti. Pak domácí Kevin De Bruyne ve stoprocentní šanci napálil jen břevno a Chelsea potrestala neefektivitu svého soupeře třemi zásahy.

Na 1:1 vyrovnal po pasu Cesca Fabregase forvard Diego Costa, jenž se o deset minut později změnil ze střelce v nahrávače a z jeho přihrávky těžil Willian - 2:1. Jedenáctou ligovou výhru Chelsea zpečetil v závěru Hazard.

Brazilci David Luiz (vlevo) a Willian posílají na dálku vzkaz pozůstalým po...
Eden Hazard se raduje z třetí branky do sítě Manchesteru City.

Během nastavení sudí vyloučili hned dva fotbalisty domácích - Agüera za šlapák na Davida Luize a Fernandinha za postrčení Fabregase v následné šarvátce.

Manchester City po sedmi a půl letech doma prohrál ligový zápas, ve kterém vedl. Naposledy se mu to stalo v dubnu 2009 s Fulhamem.

„Prohráli jsme jen kvůli tomu, že jsme neproměnili šance. K výkonu ale musím svým hráčům pogratulovat,“ prohlásil kouč City Josep Guardiola.

Podívejte se na vyloučení Fernandinha

Arsenal je díky výhře ve West Hamu druhý

Výsledky 14. kola:

Manchester City - Chelsea 1:3 (45. vlastní Cahill - 60. Diego Costa, 70. Willian, 90. Hazard),
Crystal Palace - Southampton 3:0 (33. a 85. Benteke, 36. Tomkins),
Stoke - Burnley 2:0 (20. Walters, 35. Muniesa),
Sunderland - Leicester 2:1 (64. vlastní Huth, 77. Defoe - 80. Okazaki),
Tottenham - Swansea 5:0 (39. z pen. a 49. Kane, 70. a 90.+2 Eriksen, 45.+1 Son Hung-min),
West Bromwich - Watford 3:1 (16. Evans, 34. Brunt, 90.+1 Phillips - 61. Kabasele),
West Ham United - Arsenal 1:5 (83. Carroll - 72., 80. a 86. Sánchez, 24. Özil, 84. Oxlade-Chamberlain).

Arsenal poprvé rozebral obranu West Hamu ve 24. minutě, kdy se Sánchez prosmýkl kolem obránce a přihrál před prázdnou branku Mesutu Özilovi. Další branky padly až v poslední dvacetiminutovce a znovu u toho byl Sánchez.

Chilský útočník se trefil z ostrého úhlu a o chvíli později i z hranice pokutového území.

West Ham sice vzápětí snížil, ale hned za minutu vrátil tříbrankové vedení hostům Alex Oxlade-Chamberlain a za další dvě minuty završil Sánchez hattrick pohlednou akcí zakončenou lobem. S 11 góly se dotáhl na Diega Costu v čele tabulky střelců.

Leicester je zralý na padáka do druhé ligy

V trápení pokračuje mistrovský Leicester, který tentokrát prohrál 1:2 na hřišti dosud posledního Sunderlandu a body ztratil pošesté za sebou.

Útočník Christian Benteke z Crystal Palace oslavil dnešní šestadvacáté narozeniny ve velkém stylu a dvěma góly zařídil výhru 3:0 nad Southamptonem. Při prvním byl odměněn za aktivní napadání, gólman ho trefil při odkopu a Benteke už jen uklidil míč do prázdné branky.

Po dvou gólech vstřelili i Harry Kane a Cristian Erikson z Tottenhamu, kteří zařídili výhru 5:0 nad Swansea.

Fotbalisté West Bromwiche znovu ukázali svou silnou zbraň v podobě rohových kopů, z nichž skórovali už posedmé v sezoně. Tentokrát jim to pomohlo k výhře 3:1 nad Watfordem, který naopak poosmé v sezoně z rohu inkasoval.