13:43
FELDBERG - Olympijská vítězka Eva Samková vyhrála závod Světového poháru snowboardcrosařek v německém Feldbergu, kde jí vyšla netradiční taktika. Pro druhý triumf v sezoně si dojela poté, co se schválně zdržela na startu.

Eva Samková foto: ČTK/AP

„Do finále měla vyrazit později za ostatními, být v klidu, připravit se a v závěru všechny předjet. Splnila pokyn na jedničku,“ popsal trenér Marek Jelínek.

SP ve snowboardcrossu ve Feldbergu (Německo)

Muži: 1. Pullin, 2. Hughes (oba Austr.), 3. Hämmerle (Rak.), ...v kvalifikaci 54. KUBIČÍK, 69. VINTR (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 8 závodů): 1. Hämmerle 3100, 2. Visintin (It.) 2970, 3. Vaultier (Fr.) 2450, ...48. KUBIČÍK 92,4, 66. VINTR 44,3.

Ženy: 1. SAMKOVÁ (ČR), 2. Jacobellisová (USA), 3. Trespeuchová (Fr.), ...v kvalifikaci 34. LOUTHANOVÁ (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 8 závodů): 1. Brockhoffová 3700, 2. SAMKOVÁ 3570, 3. Moioliová (It.) 2890, ...26. HOPJÁKOVÁ (ČR) 240.

Samková v cíli vítězného závodu

„Měla jsem odstartovat tak o vteřinu za nimi. Nevěděla jsem pořádně jak, nemám to vyzkoušené a dělala jsem to poprvé v životě. Měla jsem ale větší rychlost, protože ony tři se ťukaly. Dojela jsem je v klopce, na boulích už byla vedle nich a v cílové rovince zadupala a vyhrála asi o prkno. Byl to skvělý závod,“ radovala se Samková.

Ve druhé polovině finálové jízdy se dostala před Američanku Lindsey Jacobellisovou, Chloe Trespeuchovou z Francie i nakonec čtvrtou Australanku Belle Brockhoffovou, s níž se přetahuje o vedení v seriálu Světového poháru. Po dnešku druhá Samková snížila odstup na Brockhoffovou na 130 bodů.

V sobotu ve Feldbergu obsadila česká snowboardistka osmé místo po pádu v malém finále. Dnes už nenašla přemožitelku a po kvalifikaci vyhrála i všechny vyřazovací jízdy. V této sezoně má na kontě také zlato ze Solitude, stříbro z Banska a pátou příčku z Montafonu.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...