7. ledna 2011 10:52 Lidovky.cz > Sport > Hokej

VIDEO: Skandál. Agresivní ruské mladíky nepustili opilé do letadla

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse
Ruští hokejisté na letišti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruští hokejisté na letišti. | foto: www.youtube.com

BUFFALO Příznivci ruské hokejové dvacítky se dnes v Moskvě nedočkali příletu oslavovaného týmu, který ve středu na světovém šampionátu v americkém Buffalu překvapivě získal zlato. Organizátoři turnaje v pátek potvrdili, že letecká společnost Delta Airlines ve čtvrtek musela silně opilé a rozjařené hokejisty vyvést před odletem z letadla. Přílet do Ruska byl po skandálu odložen na sobotu.

Podle letištní správy všech třicet členů ruského juniorského týmu muselo "z bezpečnostních důvodů" letadlo opustit. "Abychom zajistili bezpečný průběh letu, posádka zamezila 30 cestujícím vstup na palubu kvůli jejich nepřístojnému chování," řekla mluvčí Delta Airlines Susan Elliottová. Rusové byli podle ní přeobjednáni na příští let do Moskvy.

Rok 2010 v obrazech

Hráči byli údajně opilí, chovali se agresivně, někteří z nich vykazovali známky značné nevolnosti. Americká média zároveň upozornila, že mladí ruští hokejisté porušili zákon, protože ve státě New York je konzumace alkoholu povolena pouze osobám starším 21 let. Vedení ruské výpravy nepřístojné chování hráčů popřelo.

DÁLE ČTĚTE - RUSOVÉ SE "SMĚJÍ" zlomeným Kanaďanům: Jsme nejlepší na světě!

Trenér Valerij Bragin ruským novinářům řekl, že jeho svěřenci se chovali v rámci normy. "Nevím, co se stalo," prohlásil trenér a dodal, že hráči alkohol "prakticky nepili". Člen vedení výpravy Valerij Fesjuk připouští, že oslavy zlata trvaly poněkud déle, ale odložení letu do Moskvy vysvětluje tím, že výprava dorazila na letiště se zpožděním.

Ruský tým ve finále porazil Kanadu 5:3, ačkoliv po dvou třetinách prohrával 0:3. Po zisku zlatých medailí, v který málokdo z Rusů věřil, přemohly hráče emoce už na ledě. Přímo na něm si podle agentury AP členové vedení rozlévali do kelímků whisky. Oslava pak pokračovala v hotelu. Kanadská agentura Canadian Press zveřejnila záběry ruských hráčů, jak si v povznesené náladě užívají v hotelovém baru.

JAK RUŠTÍ MLADÍCÍ SLAVILI NA LETIŠTI:

Tiskový mluvčí ruského týmu Michail Zislis, který si na oslavu vítězství nechal oholit hlavu, považuje reakci pracovníků letecké společnosti za přehnanou. "Nebylo to od nich fér, nestáli o naše vysvětlení," prohlásil mluvčí. Zislis připustil, že po zápase se v šatně oslavovalo. "Ale jen šampaňským," dodal. Trenér se podle něj pracovníkům letecké společnosti zaručil, že na palubě letadla rozjařené hokejisty zvládne.

Stav těžké opilosti některých hráčů potvrdil americkým novinářům i řidič autobusu, který výpravu převážel z hotelu na letiště. "Opilí byli, to je teda fakt," řekl šofér Curtis Hall listu Buffalo News. "Někteří byli tak pod parou, že je museli do autobusu donést. Byl jsem rád, že jsme dojeli." Do ruské metropole by hráči měli přiletět v sobotu, a přijdou tak o oslavu pravoslavných vánočních svátků.

ČTK, Lidovky.cz
  • 4Diskuse