6:00
LIBREVILLE - Jako by se koukal na populární seriál z českého fotbalového prostředí Vyšehrad a poté napodobil Juliuse „Lavi“ Lavického, smyšlenou ústřední postavu seriálu. Senegalský brankář Khadim N ́Diaye totiž v 88. minutě zápasu Afrického poháru národů s Alžírskem za stavu 2:2 simuloval tak, že si při odkopu míče od brány úmyslně podkopl nohy a pak předstíral křeče, aby udržel postupový stav na úkor osmifinalistů posledního MS. A rozhodčí mu na to skočil i s navijákem.

Z Khadima N ́Diayeho (vpravo) si nyní dělá srandu celý fotbalový svět. foto: Profimedia.cz

Muslimové řekli ne. Suvenýry Realu budou na Blízkém východu bez kříže ve znaku

N’Diaye, jenž kryje na turnaji záda jedničce Abdoulayemu Diallovi, nastoupil jen z toho důvodu, že Senegalci už si zajistili postup do čtvrtfinále už před zápasem. Naopak Alžířani museli k postupu stůj co stůj vyhrát.

Přesto se 32letý gólman odhodlal v závěru zápasu k trapnému simulování a teď se mu kvůli němu směje celý fotbalový svět. Na hřišti si poležel dvě minuty, než ho zdravotníci jeho týmu ošetřili. Po dlouhé době se ještě stihl napít a teprve pak míč skutečně odkopl od své brány.

Senegal si tak došel pro remízu a ve čtvrtfinále se utká ve šlágru s Kamerunem. Naopak Alžířané, jeden z velkých favoritů na titul, překvapivě končí už ve skupině.

Opilý „Lavi“ byl za nasimulovaný pád potrestán v seriálu tím, že ho chytili policisté. Jak dopadne po zbytečné šarádě N’Diaye a jeho Senegal?