Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

17:30aktualizováno  20:42
paderborn - Útočník Patrik Schick poprvé nastoupil v základní sestavě Lipska a prvním gólem v německé fotbalové lize pomohl k výhře 3:2 v Paderbornu.

Patrik Schick se raduje z gólu Lipska. foto: Profimedia.cz

Legenda Klinsmann se vrací do Německa, povede se mu reforma i v Daridově Hertě?

Při premiéře trenéra Jürgena Klinsmanna na lavičce Herthy Berlín skóroval záložník Vladimír Darida, ani jeho gól ale neodvrátil porážku 1:2 s Dortmundem.

Brankář Tomáš Koubek jednou inkasoval při remíze Augsburgu 1:1 s Kolínem nad Rýnem, jeho spoluhráč Jan Morávek se dostal do hry z lavičky v 57. minutě.

Obránce Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas při remíze Hoffenheimu 1:1 s Düsseldorfem.

Schick otevřel skóre proti poslednímu týmu německé ligy už ve třetí minutě, kdy převzal ve vápně přihrávku, prosmýkl se s míčem mezi dvěma bránícími hráči a přesně zakončil. O pár vteřin později navýšil skóre Marcel Sabitzer.

V 26. minutě přidal třetí zásah Timo Werner, ale domácí utkání ještě zdramatizovali. Po změně stran se trefili Streli Mamba a Klaus Gjasula. V 75. minutě nahradil Schicka na hřišti Matheus Cunha, Lipsko už vítězství uhájilo.

Dortmund vedl v Berlíně po slepených gólech Jadena Sancha a Thorgana Hazarda v 17. minutě o dvě branky. Před přestávkou ale tečoval Darida pokus Dodiho Lukebakia a připsal si druhý ligový zásah v sezoně.

V závěru prvního poločasu byl vyloučen po druhé žluté kartě stoper Borussie Mats Hummels, Hertha ale dlouhou přesilovku nezužitkovala. Berlínský tým klesl po páté porážce v řadě na 16. místo, Borussia je v neúplné tabulce pátá.

Bayern doma nečekaně prohrál

Bayern Mnichov poprvé pod vedením trenéra Hanse-Dietera Flicka prohrál. Doma podlehl Leverkusenu 1:2, hrdinou utkání byl Leon Bailey, který vstřelil obě branky hostů.

Po hodině hry ale musel kvůli zranění střídat. Za domácí se prosadil jen Thomas Müller, jenž ukončil své 1356 minut dlouhé čekání na bundesligový zásah.

Leverkusen připravil Bayernu druhou domácí ligovou porážku v sezoně i díky skvělému výkonu finského brankáře Lukáše Hrádeckého, který pochytal několik velkých šancí.

Navíc mu v průběhu zápasu třikrát pomohla branková konstrukce. V závěru po vyloučení stopera Jonathana Taha tlak bavorského velkoklubu narůstal, přesilovku ale nevyužil.

Bayern tak ztrácí ze čtvrtého místa tři body na Lipsko. Leverkusen má o dva body méně a je sedmý.

Kolín nad Rýnem s Augsburgem hrály už od prvního poločasu v deseti, kromě dvou vyloučení rozdal sudí celkem jedenáct žlutých karet.

Koubek držel čisté konto a těsně vedení svého týmu až do 86. minuty, kdy vyběhl proti Jhonu Córdobovi, který ho obehrál a poslal z úhlu míč do sítě.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Hertha Berlín - Dortmund 1:2 (34. Darida - 15. Sancho, 17. Hazard)
Hoffenheim - Düsseldorf 1:1 (6. Kramarič - 87. Hennings)
Kolín nad Rýnem - Augsburg 1:1 (43. Córdoba - 43. Niederlechner)
Paderborn - Lipsko 2:3 (62. Mamba, 73. Gjasula - 3. Schick, 4. Sabitzer, 26. Werner)
Bayern Mnichov - Leverkusen 1:2 (34. Müller - 10. a 35. Bailey).