6:00
WASHINGTON - Velice rozporuplné pocity zažíval v Major League Soccer někdejší kapitán anglické fotbalové reprezentace Wayne Rooney. Jeho D.C. United totiž vyhrál nad Coloradem 2:1, na čemž se podílel svým vůbec prvním gólem v soutěži. Po srážce s protihráčem si však zlomil nos, z něhož mu crčela krev a lékaři mu ránu sešili pěti stehy.

Wayne Rooney dohrál zápas i se zlomeným nosem. foto: ČTK/AP

Nikdy nehrál fotbal, přesto dostával peníze od elitních klubů. Neuvěřitelný příběh má i svůj film

Rooney, který dostal kapitánskou pásku, se prosadil ve 33. minutě, když střelou z úhlu propálil svého někdejšího spoluhráče z Manchesteru United Tima Howarda.

Dvaatřicetiletý útočník pak v nastaveném čase druhého poločasu vypomáhal obraně D.C. United udržet vedení, když se hlavou srazil s Axelem Sjobergem. Zápas po ošetřování a zastavení krve dohrál s ochrannou čelenkou.

Wayne Rooney dohrál zápas i se zlomeným nosem.
Everton vs West Ham United: bývalý kouč domácích David Moyes (nyní manažer WHU)...

„Jsem rád za vstřelení prvního gólu za D.C. United a ještě více za tři body,“ napsal Rooney na Twitter. „A taky za zlomený nos a pět stehů,“ přidal v dalším příspěvku.

„Nemyslím, že je to poprvé, co krvácel. Je to pěkně tvrdý chlapí. Ukazuje to, co pro něj tohle znamená. Je v šestnáctce a dává v sázku svůj obličej, uvědomujíc si, že jde o velký moment,“ prohlásil po zápase trenér D.C. Ben Olsen.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.