18:26aktualizováno  22:38
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize Alavés na jeho hřišti 4:1 a i po 10. kole zůstanou v čele tabulky. Hattrickem k výhře přispěl Cristiano Ronaldo. Barcelona zdolala poslední Granadu 1:0 a posunula se na druhé místo s dvoubodovou ztrátou. Rozhodl tři minuty po přestávce Rafinha. Atlético zvítězilo 4:2 nad Málagou a za městským rivalem zaostává na třetím místě o tři body stejně jako Sevilla, jež remizovala na hřišti Sportingu Gijón 1:1.

Cristiano Ronaldo slaví. foto: Reuters

Real musel zápas na hřišti Alavésu otáčet. V sedmé minutě totiž otevřel skóre domácí Deyverson a stal se prvním hráčem, který v této sezoně vstřelil branku Barceloně i Realu Madrid. Pak ale začal úřadovat Ronaldo.

Portugalský reprezentant nejprve proměnil pokutový kop a ještě v prvním poločase dokonal obrat střelou zpoza vápna po Benzemově přiťuknutí.

Na začátku druhého dějství sice měli domácí několik šancí, závěr zápasu ale vyšel znovu hostům. Ronaldo dostal k dispozici druhou penaltu, tentokrát však neuspěl. Chvíli poté ale skóroval střídající Morata a dvě minuty před koncem Ronaldo zkompletoval 43. hattrick v kariéře. Alavés poprvé v sezoně prohrál na domácím stadionu, Real stále zůstává neporažený.

Granada poprvé v sezoně venku neinkasovala v prvním poločase, a to zrovna na půdě mistrovské Barcelony. O tom, že hosté neuhrají překvapivý výsledek, rozhodl v 48. minutě záložník Rafinha, který v tomto ročníku vyslal šest střel na branku a pět z nich skončilo gólem. Granada stále čeká na první výhru v sezoně.

Atlético vedlo nad Málagou od sedmé minuty, když se prosadil Ferreira-Carrasco. Na 2:0 zvýšil Gameiro, který zužitkoval velké zaváhání hostující obrany. Na dostřel se Málaga dostala v 31. minutě, když Ramírez z úhlu z přímého kopu překonal gólmana Oblaka.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo

Gijón - FC Sevilla 1:1 (20. Gómez - 4. Vietto), Alavés - Real Madrid 1:4 (7. Deyverson - 17. z pen., 33. a 88. Ronaldo, 84. Morata),Atlético Madrid - Málaga 4:2 (7. a 86. Carrasco, 24. a 44. Gameiro - 31. Ramírez, 64. Camacho), FC Barcelona - Granada 1:0 (48. Rafinha).

Jenže do šaten šli domácí přesto s dvoubrankovým náskokem, neboť se minutu před přestávkou podruhé v zápase trefil Gameiro. Málaga je oblíbeným soupeřem francouzského útočníka, prosadil se proti ní v La Lize už šestkrát, což se mu proti žádnému jinému týmu nepovedlo. Dva góly v jednom zápase Gameiro vstřelil poprvé od ledna.

Ani po třetí brance se ale hosté nevzdali a v 64. minutě znovu snížil Camacho. Atlético tak poprvé v sezoně inkasovalo v ligovém duelu dvě branky. O tři body však nepřišlo, v závěru pojistil výhru Ferreira-Carrasco. Ten má v této sezoně na kontě sedm soutěžních zásahů, zatímco v minulém ročníku ve 43 duelech skóroval pětkrát. Atlético na stadionu Vicenteho Calderóna neprohrálo již 22 ligových duelů v řadě.

Sevilla předchozí tři ligové zápasy vyhrála a dobře začala i v Gijónu, když od čtvrté minuty vedla gólem Vietta. Dvaadvacetiletý útočník, který v Seville hostuje z Atlética Madrid, si připsal čtvrtou trefu v sezoně.

Za domácí ale v 20. minutě po Canellově centru střelou z první vyrovnal Gómez. Vzápětí mohl vrátit hostům vedení Vázquez, trefil však tyč. Utkání bylo i nadále bohaté na šance, zejména v druhém poločase mu dominovala Sevilla, další gól ale nepadl. Gijón drží domácí neporazitelnost s andaluským celkem, naposledy mu na stadionu El Molinón podlehl v prosinci 2009.