18:38
BERLÍN - Fotbalisté Dortmundu zvítězili ve Freiburgu 2:1 a upevnili si vedoucí příčku v tabulce německé ligy. Sedmou výhrou venku v řadě vytvořili rekord bundesligy. Tentokrát však Borussia vyhrála až po velkém boji. Domácí dlouho vedli, hosté se prosadili až čtvrt hodiny před koncem utkání. Vítězný gól si navíc Freiburg dal sám po vlastní brance Mujdzy.

Freiburg - Dortmund. foto: Reuters

Španělský střelec Raúl Gonzales se začíná v Německu rozkoukávat. Ve 13. kole nastřílel první hattrick po letním příchodu z Realu Madrid. Slavný útočník jím pomohl Schalke k jednoznačné výhře 4:0 nad Brémami. Raúl neměl dobrý start do sezony, ale v posledních týdnech se zvedá.

Za tři kola nasázel pět branek, celkově jich má na kontě šest. Proti Brémám zaznamenal tři branky za necelou půlhodinu. Poprvé se trefil ve druhé nastavené minutě prvního poločasu, potřetí v 71. minutě. Jedenáct minut před koncem jej pak kouč Magath vystřídal a španělská legenda si užila ovace tradičně vyprodané arény v Gelsenkirchenu.

SCHALKE 4:0 BRÉMY:

Nováček z Kaiserslauternu se záložníkem české jedenadvacítky Janem Morávkem v základní sestavě jednoznačně vyhrál v Norimberku. Hosté rozhodli o výhře již na začátku, po dvanácti minutách vedli 2:0, do poločasu ještě jednu branku přidali. Další český středopolař Kaiserslauternu Jiří Bílek strávil duel na lavičce náhradníků.

Hamburk, v jehož základní sestavě nastoupil brankář Jaroslav Drobný i záložník David Jarolím, přišel o remízu v Hannoveru až v poslední minutě. Hosté dokonce vedli 2:1 po dvou gólech Korejce Son Hung-mina, nakonec však prohráli. O triumfu Hannoveru 3:2 rozhodl hlavičkou Hanke.

VLASTNÍ GÓL V ZÁPASE FREIBURG-DORTMUND:

V dobrých výkonech pokračovaly týmy Hoffenheimu a Mohuče. Oba uspěly na hřišti soupeře, Hoffenheim zvítězil dokonce 4:0 na stadionu Frankfurtu, za který hrál 22 minut Martin Fenin. Mohuč dvěma trefami v poslední čtvrthodině otočila souboj v Mönchengladbachu na konečných 3:2.

Německá fotbalová liga - 13. kolo

Frankfurt - Hoffenheim 0:4 (69. a 70. Ibiševič, 31. Vukčevič, 90. Mlapa), Freiburg - Dortmund 1:2 (26. vlastní Hummels - 75. Lewandowski, 78. vlastní Mujdza) , Hannover - Hamburk 3:2 (31. Stindl, 59. Schulz, 90. Hanke - 40. a 54. Son Hung-min), Mönchengladbach - Mohuč 2:3 (53. a 69. Reus - 76. a 88. Allagui, 64. Schürrle), Norimberk - Kaiserslautern 1:3 (67. Mak - 4. Rivič, 12. Iličevič, 33. Lakič), Schalke - Brémy 4:0 (45., 56. a 71. Raúl, 22. Metzelder), Leverkusen - Bayern Mnichov 1:1 (45.+2 Vidal z pen. - 34. Gomez).