9:31
PRAHA/NEW YORK - Branka Aleše Hemského nezlomila v nedělním utkání NHL černou sérii Edmontonu ve vzájemných zápasech s Bostonem. Český útočník sice dostal Oilers úspěšnou dorážkou do vedení už ve druhé minutě, ale Bruins následně třemi góly otočili vývoj zápasu a nakonec na ledě soupeře zvítězili 3:2. Boston tak porazil Edmonton v devátém utkání za sebou a neprohrál s ním od roku 2000.

Edmonton - Boston. foto: Reuters

Hosté potvrdili, že jsou nejúspěšnější tým ligy v zápasech venku, kde letos nebodovali jen v sedmi z 31 případů. V Edmontonu sehráli páté utkání ze šestizápasového "tripu" a pokaždé zvítězili v základní hrací době. Na nedělním obratu se asistencí podílel i David Krejčí, po jehož chytrém pasu skóroval do poloodkryté branky Nathan Horton.

"Poslední zápasy si užíváme. Chci se na tom podílet a jsem rád, že se mi to dnes povedlo," prohlásil útočník Rich Peverley, který byl v minulém týdnu vyměněn z Atlanty a v novém působišti se trefil poprvé. "Jsem rád, že jsem se k týmu připojil v sérii venkovních utkáních. Mám možnost se s každým poznat trochu víc," dodal Peverley.

EDMONTON 2-3 BOSTON

Boston byl v závěru přestupního období velmi aktivní, vedle Peverleyho získal také Tomáše Kaberleho. A i trenér Claude Julien si pochvaloval načasování příchodu nových hráčů. "Série zápasů na ledě soupeřů je skvělá příležitost, jak se s hráči hned v úvodu lépe poznat, protože venku máme na sebe více času. Navíc si venku vedeme lépe než doma. Hrajeme dobře a chytře. Doufám, že si to přeneseme i do domácích střetnutí," přál si kouč.

Měnit dres mohou před uzávěrkou přestupů také hráči Oilers včetně jejich hvězdy Hemského, o jehož možném trejdu se spekuluje; velký zájem o něj mělo Los Angeles. Psalo se i o možné výměně beka Ladislava Šmída.

NOČNÍ VÝSLEDKY

New York Rangers - Tampa Bay 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 30. Prust - 6. St. Louis, 43. Lecavalier. Střely na branku: 23:19. Diváci: 18.200.

Nashville - Columbus 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky: 42. Weber, 48. Blum, 59. Legwand (Erat) - 35. Calvert, 53. Russell. Střely na branku: 28:27. Diváci: 16.340.

Atlanta - Toronto 3:2 v prodl. (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
Branky: 41. Ladd, 56. Stapleton, 63. Hainsey - 7. Kuljomin, 9. Kessel. Střely na branku: 43:24. Diváci: 13.147.

Florida - New Jersey 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 56. Reasoner (Řepík) - 26. Clarkson, 30. Rolston. Střely na branku: 26:26. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 58 minut, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Diváci: 16.592.

Chicago - Phoenix 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0)
Branky: 3., 17. a rozh. nájezd Toews, 29. Hossa - 23. Aucoin, 32. Yandle, 38. Hanzal. Střely na branku: 41:29. Diváci: 21.473.

Calgary - St. Louis 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 46. Moss. Střely na branku: 20:27. Diváci: 19.289.

Edmonton - Boston 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 2. Hemský, 44. Brule - 16. Ryder, 19. Horton (Krejčí), 40. Peverley. Střely na branku: 17:40. Diváci: 16.839.

Anaheim - Colorado 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 22. Getzlaf, 38. Marchant, 52. McMillan - 13. Porter, 42. D. Jones. Střely na branku: 32:24. Diváci: 14.510.

Ještě horší sérii než Oilers mají na kontě hokejisté Columbusu, kteří v Nashvillu prohráli pošestnácté za sebou. Přitom Blue Jackets dlouho odolávali, po dvou třetinách drželi těsný náskok 1:0, ale nakonec soupeři podlehli 2:3. Vítěznou branku zaznamenal v předposlední minutě Daniel Legwand, který bekhendem dorazil střelu Martina Erata. U první trefy Nashvillu nechtěně asistoval hostující obránce Jan Hejda, od jehož těla se puk odrazil do branky.

Ani Phoenixu nepomohla trefa Martina Hanzala k výhře. Český útočník se prosadil v závěru druhé třetiny, kdy z dorážky vyrovnal na 3:3, ale Coyotes prohráli v Chicagu 3:4 po samostatných nájezdech. Hrdinou utkání byl domácí kapitán Jonathan Toews, který dal dvě branky v základní hrací době a jako jediný uspěl v rozstřelu. Mezi neúspěšnými aktéry nájezdů byl i hostující útočník Radim Vrbata.

Obhájce titulu z Chicaga si připsal čtvrtou výhru v řadě, aktuálně se ale v Západní konferenci nachází mimo postupovou osmičku do play off. Na devátém místě má však stejně bodů jako sedmá Minnesota a osmý Dallas. "Uvědomujeme si, v jaké jsme situaci, a více bojujeme," řekl k úspěšné sérii obránce Duncan Keith.

V předposledním hracím dnu před uzávěrkou přestupů spolehlivě zachytal Tomáš Vokoun, proti New Jersey zastavil 24 z 26 střel, přesto Florida doma prohrála 1:2. Spolu s Hemským by Vokoun mohl teoreticky patřit k hlavním hvězdám dnešních transakcí. Devils si vypracovali rozhodující náskok ve druhém dějství, v němž vstřelili oba góly. Domácí Panthers zdramatizovali zápas v závěrečné části, kdy s přispěním asistence Michala Řepíka skóroval Marty Reasoner.

"Chlapi ze sebe vydali všechno. Bohužel to nestačilo," uvedl v hodnocení utkání trenér Floridy Pete DeBoer. "Momentálně mají ze všech týmů největší formu. My jsme proti nim předvedli solidní výkon, snažili jsme se. Jen jsme se nedostávali k dorážkám," doplnil Dmitrij Kulikov, který se do sestavy vrátil po zranění kotníku.

Poprvé od zranění kolena nastoupil i brankář New Jersey Martin Brodeur, který chyběl tři týdny. "Hráči přede mnou hráli velmi dobře. Mám radost, že jsem po delší době mohl zase chytat. Koleno bylo v pořádku, jsem rád, že jsem ho mohl otestovat i v zápase," uvedl kanadský gólman. Devils naplno bodovali v 17 z posledních 21 utkání a přiblížili se ve Východní konferenci dvanácté Floridě na rozdíl jediného bodu. Na osmou Carolinu jich ztrácejí devět.

Český útočník David Kočí se popral ve druhém utkání za sebou, když už ve třetí minutě svedl pěstní výměnu s Georgem Parrosem. Jejich vyrovnaný souboj se přenesl i do hry, neboť Anaheim udolal až po boji Colorado 3:2. V závěru při Ducks stálo štěstí, protože střela Milana Hejduka skončila na tyči. Vítězný gól dal v 52. minutě McMillan.