12:14
PRAHA - Fotbalisté Arsenalu prohráli v 25. kole anglické Premier League na půdě trápícího se Swansea 1:3 především kvůli velkým chybám v obraně. Pod vítěznou branku domácích se pak podepsal kiksem i český brankář Petr Čech, který už šest týdnů čeká na jubilejní 200. nulu v soutěži.

Brankář Arsenalu Petr Čech po zápase na Swansea. foto: ČTK/AP

Výsledky „Gunners“ nejsou v poslední době nikterak působivé, do úterý vyhráli z posledních čtyř ligových soubojů pouze jednou. V roce 2018 se svěřenci manažera Arseneho Wengera ne a ne chytit.

Souboj na půdě v tu chvíli posledního Swansea byl ideální na zlepšení nálady. A taky, že ano, hosté po krásné akci a gólu Monreala vedli ve 33. minutě 1:0.

Jenže o minutu později chyboval Alexis Sanchez, Xhaka poté hlídal čáru na hranici vápna a ne Clusase, který si krásně naběhl a nedal Čechovi šanci – 1:1.

Český brankář tak prodloužil čekání na 200. nulu už na šestý týden (čisté konto číslo 199 vychytal 16. prosince proti Newcastlu), pořád ale mohli hosté vybojoval tři body.

Jenže v 61. minutě nezvládl český brankář odkop při malé domů a Ayew opravdu neměl problém skórovat. Poslední ránu zasadil hostům svým druhým gólem v zápase Clusas.

„V obraně jsme hráli opravdu hodně špatně, dělali velké chyby. O druhém a třetím gólu je snad lepší nemluvit. Soupeř hrál velmi dobře, jejich hráči byli hladoví. My dneska nebyli dost dobří,“ hlesl po porážce smutně kouč poražených Wenger.

Dlužno dodat, že kromě hladu po výhře chybělo hostům také kvalitnější obutí. S mokrým trávníkem v chladný velšský podvečer si svěřenci francouzského stratéga mnohdy věděli rady ještě méně než se soupeři. Do očí bijící to pak bylo při všech inkasovaných brankách.

Pětatřicetiletý český brankář se ale na kopačky po duelu nevymlouval. „I když jsou chyby součástí hry, já od sebe vždycky očekávám stoprocentní výkon a proto nejsem šťastný ze své dnešní chyby… Zítra zpět do práce,“ napsal na svůj twitter po duelu Čech.

Spravit náladu si mohou „Gunners“ v sobotu duelem s Evertonem, který naposledy vyhrál 18. prosince, když zdolal 3:1 Swansea.

Využije Arsenal této šance? A Čech na jubileum?

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.