19:57aktualizováno  20:26
ISTANBUL/PRAHA - Český kanonýr je zpět. Milan Baroš odehrál v dresu Galatasaray Istanbul první ligové utkání od 17. října loňského roku a hned se opět zapsal mezi střelce. Na vítězství svého týmu nad Eskisehirsporem 4:2 se podílel jedním gólem a upravil svou letošní ligovou bilanci na šest zápasů a sedm branek. Také díky němu ukončil slavný istanbulský celek dvouzápasové čekaní na vítězství.

Úspěšný střelec Baroš, vpozadí spoluhráč Kewell. foto: ČTK

Třetí návrat a třetí gólový návrat. Milan Baroš opět ukázal jak moc je pro Galatasaray Istanbul důležitým hráčem. Trápící se turecký gigant se před 20. kolem díval na vedoucí Trabzonspor s hrozivým patnáctibodovým odstupem až z devátého místa tabulky.

BAROŠ V SEZÓNĚ

Český útočník v dresu Galatasaraye Milan Baroš nastoupil teprve k šestému ligovému duelu v sezoně, kvůli zranění stehenního svalu hrál naposledy 17. října.

- Tehdy ale návrat uspěchal a po dvoubrankovém představení si obnovil zranění a musel opět zapomenout na fotbal.

- Během léčení jej pronásledovaly turecké bulváry a také spekulace o možném odchodu z klubu. Baroš ale vše ustál a po čtvrtečním pohárovém duelu si připsal i ligový start.

Nyní se však týmy v čele turecké Superligy musí mít na pozoru. Český goleador vlétnul na hřiště za bouřlivých ovací v 65. minutě, kdy vystřídal Kewella a hned po šestnácti minutách hry oslavil návrat na trávníky gólem. Navíc velmi důležitým gólem.

Galatasaray rychle vedl. Již ve 14. minutě to bylo 2:0 pro domácí, když se střelu Sarioglua tečoval Cana a chvíli po něm se trefil i Stancu. Když navíc na konci prvního poločasu zesměšnil jesličkami z patnácti metrů gólmana hostí Kewell, zdálo se být rozhodnuto.

Jenže hosté v rozmezí 75. a 77. minuty snížili, především druhý gól z přímého kopu v podání Karana stál za to, a bylo zaděláno na drama. To ale svým sedmým ligovým gólem v sezoně (v šestém zápase) odmítnul vigantický rodák, když v 81. minutě upravil hlavou po rohovém kopu na konečných 4:2.

Galatasaray tak svého nedělního soupeře přeskočil na osmém místě tabulky a může směle po dvou porážkách v řadě vyhlížet lepší zítřky. S českým kanonýrem v sestavě. To je totiž další dobrá zpráva pro fanoušky i trenéra klubu - Baroš se tentokrát při gólovém návratu nezranil.

GÓL MILANA BAROŠE:

Dobrá zpráva pro Galatasaray, špatná pro soupeře. Tím dalším bude v sobotu 12. února Gaziantepspor. Ten má na Baroše a spol. ze šestého místa náskok dvou bodů. Stíhací jízda právě začíná...

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...