9:39
NEW YORK - Hokejisté Montrealu porazili v NHL Phoenix 3:2 v prodloužení a o výhře kanadského týmu rozhodla řada vedená Tomášem Plekancem. Český útočník se stejně jako jeho spoluhráči z formace Michael Cammalleri a Andrej Kosticyn zasloužil o dvoubodový zisk Canadiens jedním gólem. Asistenci si v zápase připsal i obránce Roman Hamrlík.

Montreal - Phoenix (radost hokejistů Montrealu, čelem je Andrei Kostitsyn) foto: Reuters

Plekancova řada v utkání s Coyotes potvrdila, že se jí letos daří. Trio se společně postaralo o 11 z dvaceti branek Montrealu. "Jeden druhého dobře doplňujeme. Věřím, že čím déle spolu budeme hrát, tím můžeme být ještě produktivnější," uvedl Cammalleri. "Loni se to hodně točilo, útoky hrály často v jiném složení a člověk si pořád musel zvykat na nové spoluhráče," dodal.

Phoenix se po bezbrankové první třetině ujal na začátku druhé části vedení gólem Kylea Turrise, ale ještě do poloviny zápasu Montreal skóre otočil. Plekanec při první střele z levého kruhu minul branku, ale Kosticyn mu vrátil odražený kotouč na stejné místo a český útočník se napodruhé už nemýlil.

Za dvě minuty na něj navázal Cammalleri, který si v přesilovce vybruslil od mantinelu do středu hřiště a střelou zápěstím přidal druhý gól. Coyotes se poté povedl nástup do třetího dějství a už po 61 sekundách srovnal Derek Morris. V prodloužení patřilo poslední slovo Kosticynovi, který se v čase 61:25 prosadil dorážkou. Phoenix tak prodloužil sérii neúspěchů na ledě Montrealu, kde naposledy uspěl před téměř 14 lety.

Hokejisté Minnesoty promarnili v zápase s Los Angeles dvoubrankový náskok a prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Penaltový rozstřel rozhodl v páté sérii slovenský útočník Michal Handzuš. Dvě kola před ním mohl strhnout výhru na stranu domácích Wild český obránce Marek Židlický, ale brankář Jonathan Quick jeho záměr vystihl.

Video ze zápasu Phoenix - Montreal

Menší krizi prožívá letošní finalista Stanleyova poháru Philadelphia, která prohrála v Columbusu 1:2 a v posledních pěti utkáních si tak připsala jen dva body. "Je to frustrující. Dostali jsme přesně to, co jsme si zasloužili. Když v utkání neprokážete vůli po vítězství, neplníte pokyny a nehrajete s patřičnou energií a emocemi, tak pokaždé prohrajete," zlobil se trenér Peter Laviolette.

Flyers prohrávali po dvou třetinách 0:2, když se o první branku postaral svým premiérovým zásahem v soutěži Kyle Wilson a druhou přidal útočník Derick Brassard. Ten zakončil střelou do prázdné branky efektní kombinaci, jejíž součástí byl i Jakub Voráček. Za Philadelphii snížil pět minut před koncem Ville Leino.

Výsledky nočních zápasů NHL

Columbus - Philadelphia 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 13. K. Wilson, 30. Brassard (Voráček) - 55. Leino.
Střely na branku: 25:29. Diváci: 11.727.

Montreal - Phoenix 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 28. Plekanec, 30. Cammalleri (Hamrlík), 62. A. Kosticyn - 23. Turris, 42. Morris.
Střely na branku: 29:29. Diváci: 21.273.

Minnesota - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Madden, 8. Schultz - 19. Stoll, 40. Kopitar, rozh. nájezd Handzuš.
Střely na branku: 22:34. Diváci: 17.094.