10:00
PHILADELPHIA - Hokejisté Philadelphie porazili ve třetím utkání finálové série Stanleyova poháru Chicago 4:3 v prodloužení. Flyers tak využili výhody domácího prostředí, kterou ve finále poprvé měli, a snížili stav série na 1:2 na zápasy. Rozhodující trefu zaznamenal v čase 65:59 útočník Claude Giroux, jenž si navíc v utkání připsal dvě asistence.

Philadelphia - Chicago (Briere dává gól). foto: Reuters

Philadelphia - Chicago 4:3 v pr.

První minuty zápasu přinesly velmi opatrný hokej, který připomínal šachovou partii, v níž nikdo nechce udělat ani sebemenší chybičku. Očekávaný tlak domácích vzal rychle za své a brankáři tak v úvodní desetiminutovce příliš práce neměli. Ve 13. minutě mohlo jít Chicago do vedení, ale gólmana Leightona v brance domácích zachránila tyč.

Smolař Hossa už začíná věřit v sen - ČTĚTE ZDE

O chvilku později musel zamířit na trestnou lavici Hossa a Flyers první přesilovkou zápasu nepohrdli. V končící 15. minutě měl nejprve velkou šanci Briere, brankář Niemi mu sice zkazil radost, ale vzápětí přišla Coburnova rána, Niemimu vypadl kotouč z lapačky, padající Hartnell ho vrátil před branku a Briere snadno otevřel skóre.

V závěru první části mělo početní výhodu k dispozici také Chicago po přestupku Carcilla, ale domácí své těsné vedení uhájili. Naopak již v době, kdy se rozběhl čas určený pro přestávku, se na ledě odehrála menší bitka, po níž šli Blackhawks do druhého dějství oslabení o Byfugliena.

Philadelphia - Chicago (Hartnell X Kopecký).

Při převaze jednoho hráče v poli měli Letci několik možností na zvýšení těsného náskoku, v těch největších však Gagne i Leino zakončili těsně mimo tyče. Trest na sebe nenechal dlouho čekat; ve 23. minutě našel Kane křížnou přihrávkou Keitha, jenž se bez přípravy opřel do puku a propálil Leightona.

Vzápětí si musel dvouminutový trest odpykat Pronger, ale Chicago otočit skóre na svou stranu nedokázalo. A byl to právě Pronger, který stál na konci 30. minuty u zrodu druhé branky domácích. Po jeho nahození a teči Hartnella prošel puk mezi betony Niemiho, skončil sice na tyči, ale od ní se odrazil velmi těsně za brankovou čáru, odkud ho okamžitě vrátil do hry Hjalmarsson. Hrálo se dál, Timonen dokonce trefil tyč, ale při přerušení hry a konzultaci s videorozhodčím byl Hartnellův gól zpětně uznán. Po několika šancích na obou stranách, které gólem neskončily, však bylo ještě do druhé přestávky opět vyrovnáno. Ve 38. minutě vyhrál čistě vhazování v útočném pásmu Madden, za nímž byl již připravený Sopel a trefil se přesně k pravé tyči. Nástup do třetí třetiny přinesl v krátkém sledu branky na obou stranách.

Philadelphia - Chicago

Nejprve ujel domácím zadákům Kane a s přehledem překonal tváří v tvář Leightona. Uběhlo však pouhých 20 vteřin a bylo to 3:3. Giroux nahodil od modré čáry kotouč na najíždějící spoluhráče, jenže přišla teč hostujícího obránce Hendryho, Niemi stihl ještě zareagovat, ale jím vyražený puk okamžitě poslal do sítě Leino.

V 53. minutě se povedenou kombinací dostali do šance Hossa s Byfuglienem, tomu však zakončení překazil Carter. V samém závěru základní hrací doby tvrdě pálil z mezikruží Keith, ale nastřelil pouze Leightona, takže o vítězi třetího finálového duelu muselo rozhodnout prodloužení.

Hned druhá minuta nastavení mohla přinést rozhodnutí, jenže Kopecký z výborné palebné pozice mezi kruhy nemířil přesně. Dramatický moment přinesl začátek 66. minuty, kdy se po střele Gagneho odrazil puk od levé Niemiho tyče, klouzal po brankové čáře, finský gólman ho sice včas zachytil, ale Carter hned poté dorážel do sítě. Nestihl to ovšem před hvizdem rozhodčích, kteří ztratili kotouč z dohledu, takže se hrálo dál.

Domácí nemuseli dlouho smutnit, neboť 57 vteřin nato využil Giroux přečíslení čtyři na tři po špatném střídání Chicaga a rozjásal hráče i fanoušky Philadelphie.

Philadelphia Flyers - Chicago Blackhawks 4:3 v pr.

Branky a nahrávky: 15. Briere (Hartnell, Coburn), 30. Hartnell (Pronger, Giroux), 44. Leino (Giroux, Carle), 66. Giroux (Carle, Briere) - 23. Keith (Kane, Hossa), 38. Sopel (Madden), 43. Kane (Toews, Eager). Rozhodčí: McCreary, O'Halloran - Racicot, Devorski. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 32:27. Diváci: 20.297. Stav série: 1:2.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...