David Pastrňák se raduje se spoluhráčem Toreym Krugem. foto: Reuters

NEW YORK - Útočníci David Pastrňák a David Krejčí asistovali v prodloužení u vítězného gólu. Po jejich přihrávkách rozhodl Torey Krug o výhře Bostonu 2:1 na ledě Floridy. Hlavní hvězdou čtvrtečního programu NHL se stal Mike Zibanejad, který pěti trefami zařídil vítězství New Yorku Rangers 6:5 v prodloužení nad Washingtonem.
  7:00aktualizováno  10:04

V dresu poražených skóroval dvakrát Alexandr Ovečkin a se 47 zásahy se vyrovnal v tabulce střelců vedoucímu Pastrňákovi.

Kämpf a Šimek po dlouhé době skórovali v NHL, Pastrňák si připsal asistenci

Florida se ujala ve 27. minutě vedení brankou MacKenzieho Weegara, ale tečí brzy vyrovnal v přesilové hře Patrice Bergeron. Boston završil obrat v prodloužení, ve kterém Pastrňák přihrál na modrou čáru Krugovi, který se v čase 64:08 trefil střelou bez přípravy pod horní tyč. Pastrňák si připsal 46. asistenci v sezoně a vytvořil si tím nový osobní rekord. Bruins si čtvrtou výhrou v řadě upevnili vedení v lize, před St. Louis mají náskok osmi bodů.

Washington sice vstřelil první branku zápasu, ale poté už jen dotahoval a na 3:3 vyrovnal i díky Michalu Kempnému. Po střele českého obránce, který neskóroval od konce října, zapadl puk do sítě a chvíli to vypadalo, že bude autorem gólu, ale opakované záběry odhalily teč Garneta Hathawaye.

Třetří třetina patřila dvěma střelcům. Zibanajed dostal Rangers dvakrát do vedení, hosté kontrovali trefami Ovečkina, který vyrovnal v poslední minutě při hře bez brankáře. Úžasný večer korunoval Zibanejad v prodloužení, ve kterém se už po 33 sekundách prosadil z úniku. Útočník Rangers se stal třetím hráčem v klubové historii, který dal v utkání pět branek. Naposledy dokázal v NHL stejný kousek Patrik Laine z Winnipegu v listopadu 2018.

NHL:

Buffalo - Pittsburgh 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky: 10. McCabe, 42. M. Johansson - 8. a 34. Hörnqvist, 13. M. Pettersson, 47. Crosby. Střely na branku: 30:32. Diváci: 18.236. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Hörnqvist, 3. M. Murray (všichni Pittsburgh).

Tampa Bay - Montreal 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 1. a 59. Hedman, 13. Killorn, 39. Kučerov. Střely na branku: 23:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Hedman, 3. Goodrow (všichni Tampa Bay).

Florida - Boston 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 27. Weegar - 31. Bergeron, 65. Krug (Pastrňák, Krejčí). Střely na branku: 33:28. Diváci: 15.577. Hvězdy zápasu: 1. Krug (Boston), 2. Weegar, 3. Driedger (oba Florida).

NY Rangers - Washington 6:5 v prodl. (1:1, 2:2, 2:2 - 1:0)

Branky: 10., 26., 41., 59. a 61. Zibanejad, 35. DeAngelo - 50. a 60. Ovečkin, 8. Hagelin, 33. Kovalčuk, 35. Hathaway (Kempný). Střely na branku: 39:34. Diváci: 17.277. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Panarin (oba NY Rangers), 3. Ovečkin (Washington).

Philadelphia - Carolina 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 19. Provorov, 30. M. Raffl, 45. Aube-Kubel, 45. Couturier (Voráček) - 43. Williams. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.900. Hvězdy zápasu: 1. Laughton, 2. Provorov, 3. Aube-Kubel (všichni Philadelphia).

Ottawa - NY Islanders 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky: 14. C. Brown, 30. Boedker, 35. Duclair, 57. B. Tkachuk - 4. Lee, 25. Barzal, 58. Pulock. Střely na branku: 29:40. Diváci: 13.445. Hvězdy zápasu: 1. Barzal (NY Islanders), 2. C. Anderson, 3. Duclair (oba Ottawa).

Nashville - Dallas 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 20. F. Forsberg, 34. Duchene. Střely na branku: 32:33. Diváci: 17.349. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. F. Forsberg, 3. Duchene (všichni Nashville).

Chicago - Edmonton 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Branky: 25. a 34. DeBrincat, 15. P. Kane, 21. J. Toews (Kubalík) - 26. Nugent-Hopkins, 49. J. Archibald, 49. Yamamoto. Střely na branku: 31:24. Diváci: 21.481. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. P. Kane, 3. A. Boqvist (všichni Chicago).

San Jose - Minnesota 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky: 15. Noesen, 50. J. Thornton - 9. Suter, 32. Galchenyuk, 35. Parise. Střely na branku: 42:27. Diváci: 14.517. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. Suter, 3. Parise (všichni Minnesota).

Los Angeles - Toronto 1:0 po sam. nájezdech

Rozhodující sam. nájezd Kempe. Střely na branku: 30:36. Diváci: 17.495. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Andersen (Toronto), 3. Kempe (Los Angeles).